TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

03 Aralık Dünya Engelliler Günü Etkinlikleri

03 Aralık Dünya Engelliler Günü dolasıyla Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından Bedri Es Bakım, Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezinde  etkinlik düzenlendi.
03 Aralık Dünya Engelliler Günü Etkinlikleri

                Düzenlenen etkinliğe Valimiz Osman Kaymak, Vali Yardımcıları Serdar Arslantaş ve Hasan Çiçek, İl Emniyet Müdürü Fahrettin Şen, İl Milli eğitim Müdürü Ali Eyyüpkoca, Kurum Müdürleri, engelli vatandaşlarımız ve aileleri katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan etkinlikte konuşan Vali Osman Kaymak yaptığı konuşmada;

            “ İlimizde erişebilirlik konusunda çalışmalar yürütülmekte olup, 14.01.2014 tarihinde Erişebilirlik İzleme ve Denetleme Komisyonu kurulmuştur. İlimiz merkez kamu kurum ve kuruluşlarına erişebilirlik ile ilgili eksikliklerin giderilmesi için gerekli çalışmaların yapıldığını ve  2015 Aralık ayı sonu itibari ile Kamu Kurumlarımız Engelli Erişimine  büyük ölçüde uygun hale getirilecektir.

             Erişebilirliğin yanında engellilerin istihdamı için ilimizde bulunan çeşitli Kamu Kurum ve Kuruluşlarına engelli Personel Alımı yapılmıştır. Engelli vatandaşlarımızın ücretsiz veya indirimli yararlanmaları için Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğümüzce 760 Engelliye kimlik kartı verilmiştir. 2006 yılında başlatılan Evde Bakım Hizmeti Uygulamasıyla ilimiz genelinde 1097 kişiye evde bakım ücreti ödenmektedir. Engellilere yönelik İş-Kur aracılığıyla girişimcilik destek kredisi 36 Bin TL ödenmektedir.

        Engelli vatandaşlarımızın hayatın tüm zorluklarına karşı mücadelelerinde bizler onların kolay ve erişebilir bir hayat sürmeleri için çalışmalarımıza hızla devam ediyoruz. Bu doğrultuda ilgili tüm kurumların üzerine düşen çalışmaları yapmaları noktasın da bizzat kendim takipçisi olacağım” dedi.

          Valimiz Osman Kaymak konuşmasının ardından engelli çocuklarımıza çeşitli hediyeler verdi.

 

           İlimiz Vali Yardımcısı Hasan ÇİÇEK  Engelli Çocukları Ziyaret Etti.

 

        İlimiz Vali Yardımcısı Hasan Çiçek, Aile, Milli Eğitim Müdürü Ali Eyyüpkoca, Sosyal Dayanışma İl Müdürü Zabit Durmuş  Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren Yıldız Umut Evini ziyaret etti.

        Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Zabit Durmuş  ile engelli çocukların sorumlu öğretmenlerinden, çocuklar hakkında bilgi alan Vali Yardımcısı Hasan Çiçek, Yıldız Umut Evini gezerek incelemelerde bulundu  ve  engelli çocuklarımızın rahatı ve gelişimi için gereken tüm hassasiyetin gösterilmesi  için gereğinin yapılması hususunda  talimat verdi.

        Engelli çocuklara hediye oyuncaklar veren ve onlarla hatıra fotoğrafı çeken Vali Yardımcısı Hasan Çiçek,  daha sonra Bedensel Engelliler Derneği Tunceli Şubesini ziyaret etti. Burada derneği ziyaret eden ortaöğretim öğrencileri ile birlikte Engelli vatandaşlarımızın Dünya Engelliler Gün`ünü kutladılar.

       Dernek başkanı Hüsniye Karatağ ve engelli vatandaşlarımızla görüşerek sorunlarını dinleyen İlimiz  Vali Yardımcısı Hasan Çiçek engelli vatandaşlarımız için başlatılan ve devam eden çalışmalar hakkında bilgi vererek gerekli düzenleme ve değişimlerin en kısa zamanda faaliyete gireceğini belirtti.

        Ardından,  Özel Umudumuz Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezini ziyaret eden ve Özel Umudumuz Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi yetkilileri ve eğitmenleri ile birlikte merkezde incelemelerde bulunan Vali Yardımcısı Hasan Çiçek merkezin çalışmaları ve faaliyetleri hakkında bilgi aldı.

        Merkezdeki incelemelerinin ardından engelli bir çocuğumuzun doğum günü kutlamasına katılan ve engelli çocuklarla birlikte pasta kesimi yapan Vali Yardımcısı Hasan Çiçek,  çocuklarla hatıra fotoğrafı çektirdi. Yaşar ÇİÇEK

 

03-12-201503-12-201503-12-201503-12-2015

Tunceli İl Milli Eğitim Müdürlüğü Atatürk Mah. Elazığ Karayolu üzeri - (0 428) 213 24 85 / 86 / 87 / 88

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.