TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

10 Kasım Atatürk´ü Anma Programı.

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 76. yıl dönümünde tüm yurtta olduğu gibi İlimizde de düzenlenen törenlerle anıldı.
10 Kasım Atatürk´ü Anma Programı.

          Hükümet Konağı önünde Atatürk Anıtına çelenk sunulmasıyla başlayan törende, saat 09.05´te siren sesleri eşliğinde 2 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

          Atatürk Anıtı önünde düzenlenen çelenk sunma törenine, Valimiz Osman Kaymak, Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Ali Çardakcı, 4.Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Mustafa İlter, Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Tunç,  Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Tarsuslu, Tunceli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Durmuş Boztuğ, Vali Yardımcısı Serdar Arslantaş, İl Jandarma Komutanı Jandarma Pilot Kurmay Albay Atila Tamer ,  İl Emniyet Müdürü Fahrettin Şen, Milli Eğitim Müdürü Ali Eyyüpkoca, siyasi parti ve sivil toplum kuruşlarının temsilcileri,  kurum müdürleri, askeri erkan, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

        10 Kasım Atatürk`ü Anma Programı daha sonra Kültür ve Turizm Müdürlüğü Konferans Salonunda devam etti. Konferans salonunda İstiklal Marşının okunmasının ardından devam eden programda günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Cumhuriyet Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Sinem Aydın yaptı. Tunceli Cumhuriyet Ortaokulu öğrencileri müzik korosu  ve müzik öğretmeni Gülnihal Hoş’un birlikteliğinde Atatürk’ün sevdiği türküler söylenirken Sarı Saltuk İlköğretim Okulu ana sınıfı öğrencilerin Atatürk isimli şiir sunumu gerçekleşti. Daha sonra Tunceli İl Jandarma Komutanlığı Orkestrası tarafından müzik dinletisi sunuldu.

        10 Kasım Atatürk’ü Anma Etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen şiir, kompozisyon ve resim yarışmalarında dereceye giren öğrencilere Vali Osman Kaymak, Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Ali Çardakcı ve Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Tarsuslu tarafından ödülleri verildi. Program sonrasında Vali Osman Kaymak protokol ile birlikle İl Kültür Müdürlüğünde açılan Atatürk içerikli Kitap Sergisini ziyaret ettiler. Yaşar ÇİÇEK

  

Tunceli İl Milli Eğitim Müdürlüğü Atatürk Mah. Elazığ Karayolu üzeri - (0 428) 213 24 85 / 86 / 87 / 88

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.