TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

18 Kasım Dünya “KOAH” Günü Etkinlikleri

           18 Kasım Dünya  KOAH [Kronik (Müzmin) Obstrüktif (Tıkayıcı) akciğer hastalığı nefes yollarında mikroplarla oluşmayan bir iltihaplanmaya bağlı oluşan ilerleyici bir akciğer hastalığıdır. KOAH, tüm dünyada önemli bir halk sağlığı sorunu olmasına karşın, kamuoyu tarafından yeterince bilinmeyen bir hastalıktır. KOAH’ın görülme sıklığı 40 yaş üstü yetişkinlerde %15-20’dir.
18 Kasım Dünya “KOAH” Günü Etkinlikleri

               18 Kasım Dünya KOAH Günü kutlamaları çerçevesinde 18 Kasım 2015 tarihinde Tunceli Halk Sağlığı Müdürlüğü Konferans Salonu’nda toplantı düzenlendi. Toplantıya Halk Sağlığı Müdür Yardımcısı Can Ali Torun,  Milli Eğitim Şube Müdürü Mahmut Sabah, Halk Sağlığı Bulaşıcı Hastalıklar Şube Müdürü Uzman Biyolog Sezai Ergün, öğretmen, öğrenci ve velileri katıldı.

             Dünya KOHA günü ile ilgili açıklama yapan  Halk Sağlığı Müdür Yardımcısı Can Ali Torun, ‘Dünyada olduğu gibi ülkemizde de önemli bir halk sağlığı sorunu haline gelen “KOAH” ın önlenmesi ve kontrolü amacıyla halkın bilgilendirilmesi, farkındalığın arttırılması ve öneminin vurgulanması amacıyla her yıl “18 Kasım Dünya KOAH Günü” etkinlikleri düzenlenmektedir. Turun, bu yılın teması olan “Temiz Havada Yürüyorum Akciğerlerimi Koruyorum” konulu etkinlikler İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze bağlı merkezdeki okullarda öğrencilerin katılımı ile resim ve şiir dalında yarışma düzenlenmiştir. Dereceye giren öğrencilerimize bugün ödüllerin vermek üzere toplanmış bulunmaktayız. Katkılarından dolayı öğretmen ve öğrencilerimizi tebrik ediyorum dedi.

               Tunceli Halk Sağlığı Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliği ile okullarda “Dünya KOAH Günü” konulu resim ve şiir yarışmasında dereceye giren öğrencilere, Tunceli Halk Sağlığı Müdür Yardımcısı ve İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mahmut Sb unabah’ın katılımıyla ödülleri verildi. Yaşar ÇİÇEK

Tunceli İl Milli Eğitim Müdürlüğü Atatürk Mah. Elazığ Karayolu üzeri - (0 428) 213 24 85 / 86 / 87 / 88

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.