TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2014/2015 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI İL MİLLİ EĞİTİM DANIŞMA KOMİSYONU TOPLANTISI YAPILDI.

2014/2015 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI İL MİLLİ EĞİTİM DANIŞMA KOMİSYONU TOPLANTISI YAPILDI.

               2014-2015 eğitim öğretim yılı İl Milli Eğitim Danışma Komisyonu toplantısı 25.09.2014 Perşembe günü saat 14.00’da Halk Eğitim Merkezi toplantı salonunda gerçekleştirildi. Toplantıda, 2013-2014 eğitim öğretim yılının değerlendirmesi yapılarak 2014-2015 eğitim öğretim yılına dair hedefler görüşüldü.

            İl Milli Eğitim Müdürü Ali Eyyüpkoca başkanlığında yapılan toplantıya, İl Milli Eğitim Maarif Müfettişleri Başkanı, Milli Eğitim müdür yardımcısı ve şube müdürleri, üniversite, kamu kurum ve kuruluşları ile STK temsilcileri, İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri temsilcileri, her okul düzeyinden idareci, öğretmen, öğrenci ve okul aile birliği üyeleri katıldı.

            İl Milli eğitim Müdürü Ali Eyyüpkoca açılış konuşmasında, temel hedefimizin eğitimde daha iyiye ve daha güzele ulaşmak olduğunu belirterek, eğitimin kalitesini yükseltmek amacıyla eğitim ortamları ve materyallerini iyileştirme çalışmaları yapıldığını söyledi. Geleceğimiz olan çocuklarımızı daha iyi bir seviyeye getirmenin hepimizin işbirliği içinde çaba sarf etmesi ile mümkün olacağını, SBS’de Türkiye genelinde 1. , LYS’de ise Türkiye ortalamasında yerleştirmeye göre  % 48 başarı sağladığımızı belirtti. Bu başarılarda emeği geçen herkese teşekkür etti. Dürüst, çalışkan, başarılı ve değerler eğitimi ile donatılmış bireyler yetiştirmenin önemini vurguladı. Eğitim seviyesinin yükselmesinde velilerin katkısının çok önemli olduğunu, eğitim başarısının yükselmesi için öğretmen, veli, öğrenci ve sivil toplum kuruluşlarının işbirliği ve desteklerini esirgememeleri gerektiğini belirtti. Halkın arz ve talepleri doğrultusunda Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü ile ortak çalışmalar sonucunda kurslar açılmasının temel hedeflerimiz arasında olduğunu, ilimiz Merkezi ve ilçelerinde birçok okul ve pansiyonda bakım onarım çalışmalarının yapıldığını ve bazı binaların ise yapım planına alındığını, yapılan bu çalışmalar ile ilimiz genelinde okul ve derslik ihtiyaçlarının karşılandığını söyledi. Eğitime katkı sunmak isteyen herkesin görüş ve önerilerine her zaman açık olduklarını ve sorunları yerinde görmek ve en kısa sürede ortadan kaldırmak için sürekli toplantılar yapacaklarını belirtti.

            Milli Eğitim Şube Müdürü Vahap Doğan tarafından 2013-2014 eğitim öğretim yılı öğrenci başarıları ve 2014-2015 eğitim öğretim yılı hedeflerinin değerlendirildiği sunum gerçekleştirildi.

 

            Görüş ve önerilerin paylaşılmasının ardından toplantı sona erdi. İl Danışma Komisyonuİl Danışma Komisyonuİl Danışma Komisyonu 

Tunceli İl Milli Eğitim Müdürlüğü Atatürk Mah. Elazığ Karayolu üzeri - (0 428) 213 24 85 / 86 / 87 / 88

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.