TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Çeşitli Etkinliklerle Kutlandı

         23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri Tunceli Hükümet Konağı önünde çelenk sunma töreni ile başladı.
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Çeşitli Etkinliklerle Kutlandı

          23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile TBMM´nin açılışının 95. yılı dolayısıyla Tunceli Hükümet Konağı bahçesinde Atatürk Anıtına çelenk sunma töreni yapıldı. İl Milli Eğitim Müdürü Ali Eyyüpkoca’nın Atatürk anıtına çelenk sunması, Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından kutlama etkinlikleri İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü konferans salonunda devam etti.

           İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü konferans salonundaki programda, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Munzur Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Eylem Özyol Eslek yaptı.Konuşma sonrasında Zübeyde Hanım Anaokulu öğrencilerinin Kovboy Dansı, Çakıdı Ront Gösterisi, şiir sunumu, Vali Mehmet Ali Türker İlkokulu öğrencilerinin Zubi Dubi Dans Gösterisi, Anadolu Ateşi Dans Gösterisi, Türkmen Kızı Dans Gösterisi ve koro sunumları gerçekleşti.

           İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü konferans salonundaki programa, Valimiz Osman Kaymak, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Tarsuslu, Vali Yardımcıları Olgun Öner, Serdar Arslantaş ve Hasan Çiçek, İl Jandarma Komutanı Jan. Pilot Albay Atila Tamer, İl Milli Eğitim Müdürü Ali Eyyüpkoca, kurum müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

           Vali Osman Kaymak, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Tarsuslu ve İl Jandarma Komutanı Jan. Pilot Albay Atila Tamer´in 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödül verildi. Halkoyunları ekibinin gösterisi ile program sona erdi. Yaşar ÇİÇEK

Tunceli İl Milli Eğitim Müdürlüğü Atatürk Mah. Elazığ Karayolu üzeri - (0 428) 213 24 85 / 86 / 87 / 88

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.