TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

24 Kasım Öğretmenler Günü İlimizde Çeşitli Etkinliklerle Kutlandı.

24 Kasım Öğretmenler Günü ilimizde  çeşitli  etkinliklerle kutlandı. İl Milli Eğitim Müdürü Ali Eyyüpkoca ve öğretmenlerin saat 09.00’da Valilik bahçesindeki ATATÜRK anıtına çelenk sunması ile başlayan etkinlikler saat 10.00’da İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Konferans Salonunda devam etti.
24 Kasım Öğretmenler Günü İlimizde Çeşitli Etkinliklerle Kutlandı.

             İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Konferans Salonundaki etkinliğe Valimiz Osman Kaymak, Cumhuriyet Başsavcısı Başak Eryılmaz Şaktanlı, Tunceli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ubeyde İpek, Vali Yardımcıları Olgun Öner ve Serdar Arslantaş,  İl Emniyet Müdür Yardımcısı Muzaffer Kuru, İl Milli Eğitim Müdürü Ali Eyyüpkoca, Kurum Müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

            Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın Öğretmenler Günü Mesajı okundu. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı  İl Milli Eğitim Müdürü Ali Eyyüpkoca  yaptı. Konuşmaların ardından kürsüye çıkan Valimiz Osman Kaymak yaptığı konuşmada; “Bu gün burada 24 Kasım Öğretmenler gününü kutlamak için toplanmış bulunuyoruz. Sizleri ve Milli Eğitimimize hizmet vermiş emekli öğretmenlerimizi ve eğitimin her kademesinde görev alan, kalbi görev aşkıyla dolu, değerli öğretmenlerimizi, bu anlamlı günde saygı ve sevgiyle selamlıyorum.

           Dünyanın en onurlu mesleklerinin başında gelen öğretmenlik; emek, özveri, sabır ve hoşgörü isteyen, bedeli hiçbir karşılıkla ölçülemeyecek kadar değerli, saygın bir meslektir. Bireyden aileye tüm toplumu yetiştiren, geliştiren kısaca bir ülkenin geleceğini kuran öğretmenlerdir. Yeni nesil kuşaklara birlik ve beraberliğimizin değerini anlatacak, uygar ve barış içinde yaşamak istediğimiz geleceğe dönük umutlarımızı aktaracak olan da  değerli öğretmenlerdir.

           Bu inanç ve duygularla 24 Kasım Öğretmenler Gününüzü kutluyor, Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, aramızdan ayrılan ve görevi başındayken şehit olan bütün öğretmenlerimizi ve eğitimcilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, tüm eğitim çalışanlarımıza ve emekli olmuş öğretmenlerimize bundan sonraki yaşamlarında sağlık ve mutluluklar diliyoru  m” dedi.

         Öğrenciler tarafından yapılan sunumlar ve okunan şiirlerin  ardından aday öğretmenlerin yemin töreni gerçekleştirildi. Daha sonra  şiir, kompozisyon ve resim dallarında dereceye giren öğrencilere Valimiz Osman Kaymak, Cumhuriyet Başsavcısı Başak Eryılmaz Şaktanlı, Tunceli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ubeyde İpek  tarafından ödülleri verildi.

            Öğretmenlerimizin oluşturduğu koronun müzik sunumu sonrasında program son buldu. Yaşar ÇİÇEK

24-11-201524-11-201524-11-201524-11-201524-11-201524-11-201524-11-201524-11-201524-11-2015

Tunceli İl Milli Eğitim Müdürlüğü Atatürk Mah. Elazığ Karayolu üzeri - (0 428) 213 24 85 / 86 / 87 / 88

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.