TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

4006 TÜBİTAK Bilim Fuarları Destekleme Programı Tanıtım Semineri

4006 TÜBİTAK Bilim Fuarları Destekleme Programı Tanıtım Semineri Tunceli Anadolu Lisesi Salonunda, Munzur Üniversitesi Doç. Dr. Ragıp Adıgüzel tarafından gerçekleştirildi.  
4006 TÜBİTAK Bilim Fuarları Destekleme Programı Tanıtım Semineri

Tunceli Anadolu Lisesi´nin Salonu’nda düzenlenen seminere Munzur Üniversitesi Doç. Dr. Ragıp Adıgüzel, Tunceli Merkezde bulunan Lise ve Ortaokul idarecileri ve her okuldan 5’er öğretmen katıldı.

 İlimizde“4006-TÜBİTAK Bilim Fuarları Destekleme Programı” tanıtım ve bilgilendirme toplantısı Tunceli İl Temsilcisi Doç. Dr. Ragıp Adıgüzel tarafından gerçekleştirildi.

İlimizde 5-12. Sınıf öğrencilerinin eğitim ve öğretim gördüğü devlet okullarında görevli olan öğretmen ve okul müdürlerinin katılımıyla Tunceli Anadolu Lisesi konferans salonunda “4006-Tübitak Bilim Fuarları Destekleme Programı” tanıtım ve bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda Tunceli il temsilcisi Doç. Dr. Ragıp Adıgüzel, esas olarak bilim fuarları ile öğrencilerimizin bilime ve bilimsel düşünceye ilgi duymalarının sağlanmasının amaçlandığını vurguladı ve 4006-Tübitak Bilim Fuarları Destekleme Programına başvuru ve bilim fuarlarının gerçekleşmesine kadar olan sürece ilişkin aşağıdaki bilgileri aktardı. 

24-09-2018

 İl temsilcisi Doç. Dr. Ragıp Adıgüzel bu yıl bilim fuarı için başvuruların 22 Ekim 2018- 22 Kasım 2018 tarihleri arasında yapılabileceğini ifade etti. Tübitak Bilim Fuarları için 6.000 TL (KDV dahil) destek sağlandığını ayrıca proje sonuç raporunun kabul edilmesi halinde proje yürütücülerine proje teşvik ikramiyesi (PTİ) ödendiğini vurguladı. Tanıtım toplantısında alt projelerin araştırma alt projesi, tasarım alt projesi ve inceleme alt projesi olmak üzere üç kategoriye ayrıldığı ifade edildi Tüm alt projelerin hazırlanması ve kabul edilmesi halinde bilim fuarı hazırlıklarına kadar olan süreçte yürütücü ve danışman öğretmenlerimizin öğrencilere gerekli yönlendirmelerin yapılması konusunda rehberlik etmenin öneminin altı çizildi. Tübitak Bilim Fuarları’nın yarışmadan çok bilim ve araştırma kültürünü geliştiren eğitim-öğretim faaliyetleri olduğu hatırlatıldı. Projelerde görev alan öğrencilerin ekip çalışması ruhu ile ürettikleri bilimsel bilgileri paylaşma coşkusunun kendilerine özgüven duygusu kazandıracağının altı çizildi. 

4006-TÜBİTAK Bilim Fuarları Destekleme Programı’na ilişkin kılavuzlara, çağrı metnine detaylı tüm bilgilere http:/bilimiz. Tübitak.gov.tr adresinden ulaşılabileceğine değinildi. Daha sonra Doç. Dr. Ragıp Adıgüzel, bu süreçte yürütücü ve danışman öğretmenlerimizin merak ettikleri ya da bilgi almak istedikleri hususlarda “proje konusuna ve içeriğine müdahale etmemekle birlikte diğer hususlarda” istedikleri zaman danışabileceklerini hatırlattı. Bu hususta, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Temsilcisi olarak görevli öğretmenimiz Bilal Güçer’in de yardımcı olabileceğini vurgulandı.

Son olarak 17.09.2018-08.10.2018 tarihleri arasında 81 ilde tanıtım ve bilgilendirme toplantılarının devam ettiği hatırlatılarak 4006-Tübitak Bilim Fuarlarında anlamlı projelerle Tunceli ilimizin temsil edilmiş olması bizleri onurlandıracağı ve gelecek yıla ilişkin çalışmalarımıza pozitif bir ivme kazandıracağı ifade edildi. Ayrıca İl Milli Eğitim Müdürlüğüne ve ilimizde görev yapan proje kapsamında olan ve olmayan tüm okullarımızdaki değerli öğretmenlerimiz ve sevgili öğrencilerimize başarı dileğinde bulunuldu. Yaşar ÇİÇEK

24-09-201824-09-201824-09-2018

 

Tunceli İl Milli Eğitim Müdürlüğü Atatürk Mah. Elazığ Karayolu üzeri - (0 428) 213 24 85 / 86 / 87 / 88

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.