TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Akpazar’da Özgecan Aslan İçin Kütüphane Ve Sosyal Aktivite Sınıfı Oluşturuldu

         İlimiz Mazgirt İlçesi Akpazar Beldesi’nde bulunan Akpazar Ortaokulu’nda Bahçeşehir Üniversitesi Sosyal Sorumluluk Kulübü öğrencileri tarafından Mersin’de vahşice katledilen Özgecan Aslan anısına kütüphane ve sosyal aktivite sınıfı oluşturuldu.    
Akpazar’da Özgecan Aslan İçin Kütüphane Ve Sosyal Aktivite Sınıfı Oluşturuldu

          Kulüp üyesi öğrencilerin Bahçeşehir Üniversitesi Bi Soluk Kafe’de sattıkları keklerden elde ettikleri gelirle oluşturdukları kütüphane ve sosyal aktivite sınıfında, kitapların yanı sıra bilgisayarlar, satranç takımları ve zeka geliştirici oyun takımları yer alıyor.

           Özgecan Aslan’ın fotoğraflarının da asıldığı sınıfın açılışı Mazgirt Kaymakamı Ali Türk, Akpazar Belediye Başkanı Hüseyin Çetinkaya, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Arslan, Şube Müdürü Gıyasettin Topuz Mazgirt İlçe Milli Eğitim Müdürü Özkan Yurtsever, okul idarecileri, Bahçeşehir Üniversitesi Sosyal Sorumluluk Kulübü öğrencileri ile ortaokul öğrencilerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

           Proje hakkında bilgi veren Bahçeşehir Üniversitesi Sosyal Sorumluluk Kulübü Üyesi Emir Özcan, üniversitedeki kafeden elde ettikleri gelirle sınıfı oluşturduklarını söyledi.

          Özcan, “Özgecan Aslan’la ilgili o üzücü haberi aldığımız zaman da ismini yaşatmak için bu kütüphane ve sosyal aktivite sınıfına onun adını verdik. Özgecan’ın ismi burada yaşatılacak. Ayrıca, burada öğrenciler okulun sıkıcı havası dışında ferah bir ortamda sosyal aktivite yapabilecek ve kitap okuyabilecek” dedi.

            Mazgirt Kaymakamı Ali Türk ise; kulüp üyelerinin yaptığının akıllarda, zihinlerde, gönüllerde iz bırakacağını belirterek, “Buranın oluşturulmasında emeği geçen başta okulun öğretmeni Çağlar Doğan, okul idaresi ve çok sayıda insan var. Her birine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. İnşallah bundan sonra da bu tarz projelerle karşımıza çıkarlar. Bizler de bu tür projelerle gençlerimizi zinde tutar; onlara örnek oluruz” diye konuştu.

           Okullarına yapılan kütüphane ve sosyal aktivite sınıfı oluşturulmasından mutlu olduklarını belirten öğrenciler de sınıfa Özgecan isminin verilmesinin de ayrıca anlamlı olduğunu ifade ettiler. Yaşar ÇİÇEK

 

 

Tunceli İl Milli Eğitim Müdürlüğü Atatürk Mah. Elazığ Karayolu üzeri - (0 428) 213 24 85 / 86 / 87 / 88

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.