TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Anadolu İmam Hatip Lisesine 2 Kat İlave Yapılacak

Tunceli İl Özel İdaresi tarafından yeni yapılan ve 2013 yılında eğitim ve öğretime açılan Çemişgezek Raşit Yüksel Anadolu İmam Hatip Lisesi derslerin yetersizliği nedeniyle iki kat ilave yapılıyor. Eğitimin devam ettiği okulda çatı kaldırılarak iki kat ilavesi yapılıyor. İlave yapılacak iki katta derslik, kütüphane ve laboratuvar olarak kullanılacağı belirtiliyor.
Anadolu İmam Hatip Lisesine 2 Kat İlave Yapılacak

İlçedeki okulları incelemede bulunan İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Aslanoğlu ve İnşaat Emlak Şube Müdürü Gıyasettin Topuz, İlçe Milli Eğitim Müdürü İzzet Demir Anadolu İmam Hatip Lisesinde ilave yapılacak iki kat için okulda incelemelerde bulundular.  

İlimiz Çemişgezek İlçesinde hayırsever tarafından 2014 yılında zemin+ 3 kat olarak projesi hazırlanan Anadolu İmam Hatip Lisesi hizmet binasının zemin + 1 kat  (8 derslik) hayırsever tarafından yaptırılmış olup, 2014 yılında eğitim öğretime başlamıştır. Hayırsever tarafından yaptırılan Raşit Yüksel Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrenci artması nedeniyle derslik sayısı yetersiz kalan okula Bakanlığımız Strateji Geliştirme Başkanlığı tarafından ödenek tahsis edilerek Bakanlık Yatırım Programına alınmıştır.  İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Aslanoğlu yaptığı açıklamada; projesi zemin + 3 kat olarak hazırlanan ve hayırsever tarafından zemin +1 katı yapılarak 2014 yılında hizmete açılan Anadolu İmam Hatip Lisesinin, mescit ve derslik ihtiyacının ivedilikle giderilmesi için yaptırılamayan 2 katın ilave edilmesi için Tunceli Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Teknik Elamanları tarafından hazırlanan ve ekte gönderdiğimiz yaklaşık maliyet icmal tablosunda belirtilen ödeneğin Bakanlık Yatırım Programına alınmış olup, ilgili okulumuza ödenek gönderilerek okulumuzun derslik sorunu çözülerek daha kaliteli eğitim verilecektir buda okulun başarı cıtasını yükseltecektir dedi. Yaşar ÇİÇEK

23-02-201723-02-2017

23-02-2017

Tunceli İl Milli Eğitim Müdürlüğü Atatürk Mah. Elazığ Karayolu üzeri - (0 428) 213 24 85 / 86 / 87 / 88

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.