TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bağımlılıkla Mücadele Toplantısı Yapıldı

          2014-2015 Yılı “Bağımlılıkla Mücadele Eğitim” Toplantısı Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda yapıldı.
Bağımlılıkla Mücadele Toplantısı Yapıldı

 

           Halk Eğitim Merkezi Toplantı salonunda düzenlenen “Bağımlılıkla Mücadele Eğitim” toplantısı Milli Eğitim Şube Müdürü Ercüment Mahmat’ın başkanlığında İlçe Milli Eğitim Müdürleri merkez ve İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürlerinin katılımıyla gerçekleşti.

 

          Toplantıda; İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ercüment Mahmat, bağımlılıkla mücadele projesi hakkında bilgi verdi. Gençlerin ve çocukların daha çok risk altında olduklarını ve bu konuda tedbirler alınması gerektiğine değinen Mahmat, okullarda öğrencilere, velilere bağımlılıkla mücadele kurslarının verilmesi gerektiğini söyledi. Bu kursları rehber öğretmenler tarafından verileceğini ancak Hozat ve Pülümür İlçelerinde eğitici olmadığı için Rehberlik Araştırma Merkezinden rehber öğretmenlerin görevlendirileceğini belirtti. Bağımlılıkla mücadele eğitiminin 2014-2015 eğitim-öğretim yılı sonuna kadar lise son sınıf öğrencilerine verileceğini belirti.

 

           İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ercüment Mahmat, “eğitimlerin zorunlu dolduğunu ve bu eğitimlerin lise son sınıf öğrencileri için 12 Haziran’a kadar verilmesi gerektiğini belirtti. Öğrenci sayısının maksimum 12 kişi olması halinde Halk Eğitim Müdürlüklerince kursların açılabileceğini ve kurs sonunda sertifika verileceğini dedi.” Toplantıda katılımcıların görüş ve önerileri ile sona erdi. Yaşar ÇİÇEK

 

 

 

Tunceli İl Milli Eğitim Müdürlüğü Atatürk Mah. Elazığ Karayolu üzeri - (0 428) 213 24 85 / 86 / 87 / 88

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.