TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Bu Benim Eserim Projesi” Bölge Sergisi Yapıldı

      Ortaokul öğrencileri arasında fen bilimleri ve matematik alanlarında bu yıl onuncusu düzenlenen “Bu Benim Eserim” proje yarışması bölge sergisi 4-7 Mayıs 2015 tarihleri arasında Malatya’da gerçekleştirildi.  
“Bu Benim Eserim Projesi” Bölge Sergisi Yapıldı

          Bölge sergisi, Bölge Bilim Kurulu tarafından yaklaşık 1400 proje arasından seçilen 50 projenin katılımıyla gerçekleştirildi.

        İlimizden 3 proje sergilenmeye değer görülen 50 proje arasına girmeyi başardı. Pertek Yatılı Bölge Ortaokulu’ndan danışman öğretmenliğini Berat Murat Çetin’in yaptığı Serhat Kemaç tarafından hazırlanan “Çevre Sarmalı” adlı matematik projesi, Mazgirt Akpazar Ortaokulu’ndan danışman öğretmenliğini Sibel Bozkurt’un yaptığı Evindar Doğan tarafından hazırlanan “Palamuttutkalı” ve Mazgirt Mimar Sinan Ortaokulu’ndan Döndü Dağdelen’in danışman öğretmenliğini yaptığı Onur Kaya tarafından hazırlanan “Besinlerin Katkı Maddeleri Kullanmadan Raf Ömrünü Uzatmak” adlı fen projeleri sergide başarılı bir şekilde izleyicilerin beğenisine sunuldu.

      Milli Eğitim Şube Müdürü Vahap Doğan ve AR-GE Biriminde Bilal Güçer’in de katıldığı ve iki gün süren sergi yapılan madalya töreninin ardından sona erdi. Yaşar ÇİÇEK

 


 

 


Tunceli İl Milli Eğitim Müdürlüğü Atatürk Mah. Elazığ Karayolu üzeri - (0 428) 213 24 85 / 86 / 87 / 88

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.