TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bulgurcular Okuluna Yeni Kütüphane Açıldı

İl Milli Eğitim  Müdürlüğü, AR-GE birimi ile başlatmış olduğu ildeki tüm kütüphaneleri iyileştirme ve öğrencilerin kaliteli zaman geçirecekleri yerlere dönüştürme projesi tüm hızıyla devam ediyor.
Bulgurcular Okuluna Yeni Kütüphane Açıldı

Proje kapsamında  Müdürlük, üçüncü kütüphanesini düzenlenen törenle Mazgirt Bulgurcular İlkokulu ve Ortaokulunda açtı. Kütüphanesi olmayan okulda yeni kütüphane oluşturularak, öğrencilerin severek gelebilecekleri bir yere dönüştürüldü. Bu kapsamda kütüphanenin dolapları, masa ve sandalyeleri yenilendi, duvarları yeniden boyandı ve yerler de parke yapılarak kütüphane oluşturuldu. AR-GE Birimin başlatmış olduğu kitap kampanyası ile toplanan yaklaşık 900 kitap da raflarda yerini aldı. Hikaye, roman, zeka oyunları, test kitapları, bilimi sevdiren kitaplarla mevcut kitap  kapasitesi de arttırılmış oldu. Satranç takımları hediye edildi.

Açılışta konuşan Milli Eğitim Müdürü Ali Eyyüpkoca, ‘’Öğrencilerimizin kitap okuma alışkanlığının kazanması, kütüphanelerde kaliteli zaman geçirebilmeleri için özellikle  ilçeler ve köy okullarındaki kütüphaneleri klasik anlamında çıkarıp, zenginleştirilmiş kütüphane formatıyla öğrencilerimizin hizmetine sunmak istiyoruz diye konuştu.

Toplumsal Barış için Gençlik Girişimi üyeleri adına konuşan Ferhat Güven “Öncelikle İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Ali Eyyüpkoca´ya ARGE Birimine teşekkür ederiz. Toplumsal Barış İçin Gençlik Girişimi üyeleri olarak kentimiz de kapı kapı dolaşarak kitaplar topladık adeta kentimiz de damlaya damlaya göl olur atasözünü pratik zemininde buluşturarak bugün kitaplarımızı bulgurculara ulaştırdık. Tüm duyarlı halkımızdan destek bekliyoruz. Kitaplarımızı Aylan bebek anısına toplamıştık. Aylan bebek şahsında güçlü yarınlar için topladık tüm öğrencilere kütüphanemiz hayırlı uğurlu olsun dedi.”

Açılışın ardından çocuklarla birlikte pasta kesen İl Milli Eğitim Müdürü kütüphane açılışına katkılarından dolayı herkese teşekkür etti.

Kütüphane açılışına İl Milli Eğitim Müdürü Ali Eyyüpkoca,  İlçe Milli Eğitim Müdürü Özkan Yurtsever, Okul Müdürü Bünyamin Erbaş, AR-GE Biriminde görevli öğretmenler, Toplumsal Barış için Gençlik Girişimi üyeleri, okul idarecileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Yaşar ÇİÇEK

09-06-201609-06-201609-06-201609-06-201609-06-201609-06-201609-06-201609-06-201609-06-201609-06-2016

Tunceli İl Milli Eğitim Müdürlüğü Atatürk Mah. Elazığ Karayolu üzeri - (0 428) 213 24 85 / 86 / 87 / 88

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.