TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çanakkale Zaferi´nin 100’üncü. Yıldönümünde Şehitler Saygıyla Anıldı

         18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi´nin 100’üncü Yıldönümü münasebetiyle saat 09:00’da Valilik binası önünde çelenklerin sunulmasıyla başlayan tören saat 09:30’da İl Kültür Merkezi Salonunda devam etti.
Çanakkale Zaferi´nin 100’üncü. Yıldönümünde Şehitler Saygıyla Anıldı

          18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi´nin 100. Yıldönümü münasebetiyle İl Kültür Merkezinde düzenlenen anma programında şehitlerimiz saygıyla anıldı.      

 

              18.03.2015 Pazartesi günü saat 09:00’da Tunceli Valiliği’nde düzenlenen "Çelenk Sunma Töreni" ile başlayan kutlamalara Valimiz Osman Kaymak, Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Ali Çardakcı, 4.Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Mustafa İlter, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Tarsuslu, Vai Yardımcıları  Olgun Öner ve Serdar Arslantaş, İl Jandarma Komutanı Jandarma Pilot Kurmay Albay Atila Tamer, İl Emniyet Müdürü Fahrettin Şen, Milli Eğitim Müüdürü Ali Eyyüpkoca, kurum müdürleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, gaziler, er ve erbaşlar, emniyet personeli ile öğretmen ve öğrenciler katıldı.

         Çelenk Sunma Töreninin ardından, İl Kültür ve Turizim Müdürlüğü konferans salonunda devam eden, Valimiz  Osman Kaymak ve eşi Emine Kaymak Hanımefendi, ile protokolün diğer üyeleri katıldı. Büyük Önder Atatürk ve Aziz Şehitlerimizin manevi huzurunda bir dakikalık Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan programda Çanakkale zaferinin anlatıldığı sunum gerçekleştirildi.

          Atatürk Anadolu Lisesi ve Özel Munzur Fen ve Anadolu Lisesi öğrencilerinin ortaklaşa hazırladıkları Çanakkale konulu şiir, tiyatro, oratoryo gibi etkinlikler ile devam eden anma programında, Tunceli Atatürk Anadolu Lisesi öğrencileri davetlilere müzik dinletisi gerçekleşti.

                Valimiz Osman Kaymak, İl genelinde düzenlenen Çanakkale Şehitleri konulu resim, şiir ve kompozisyon dalında dereceye giren öğrencilere ödüllerini vererek, programda emeği geçen herkese teşekkür etti.

 Özel Munzur Koleji öğrencilerinin hazırladığı Çanakkale zaferi konulu resim serğisini gezen Valimiz Osman Kaymak öğrencilerden stantlar hakkında bilgi aldı. 

            İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Konferans salonundaki anma etkinlikleri sonrası Grand Şaroğlu Otelde şehit yakınları ve gazilerimizin onuruna yemek verildi. Yaşar ÇİÇEK

Tunceli İl Milli Eğitim Müdürlüğü Atatürk Mah. Elazığ Karayolu üzeri - (0 428) 213 24 85 / 86 / 87 / 88

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.