TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çanakkale Zaferi´nin 101. Yıldönümünde Şehitler Saygıyla Anıldı

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi´nin 101. Yıldönümü münasebetiyle İl Kültür Merkezinde düzenlenen anma programında şehitlerimiz saygıyla anıldı.       
Çanakkale Zaferi´nin 101. Yıldönümünde Şehitler Saygıyla Anıldı

18.03.2016 Cuma günü saat 09:00’da Valilik binası önünde düzenlenen "Çelenk Sunma Töreni" ile başlayan kutlamalara Valimiz Osman Kaymak, Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Ali Çardakcı, tarafından Atatürk Büstüne çelenk koydu.

Çelenk Sunma Töreninin ardından, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü konferans salonunda devam eden programa, Vali  Osman Kaymak, Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Ali Çardakcı, 4.Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Mustafa İlter, Cumhuriyet Başsavcısı Başak Eryılmaz Şaktanlı, Tunceli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr Ubeyde İpek, Vali Yardımcıları  Olgun Öner, Hasan Çiçek ve Serdar Arslantaş, İl Jandarma Komutanı Jandarma Pilot Kurmay Albay Atila Tamer, Milli Eğitim Müdürü Ali Eyyüpkoca, kurum müdürleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, gaziler, er ve erbaşlar, emniyet personeli ile öğretmen ve öğrenciler katıldı.

 Büyük Önder Atatürk ve Aziz Şehitlerimizin manevi huzurunda bir dakikalık Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan programda günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Muhabere Kurmay Yüzbaşı Mahmut Karakullukçu tarafından yapıldı.

Tunceli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Türk Telekom Fen Lisesi öğrencilerinin ortaklaşa hazırladıkları Çanakkale konulu şiir, tiyatro, oratoryo gibi etkinlikler ile devam eden anma programında, Jandarma Bölge Komutanlığı Bandosu tarafından müzik dinletisi gerçekleştirildi.

Vali Osman Kaymak ve protokol tarafından il genelinde düzenlenen Çanakkale Şehitleri konulu resim, şiir ve kompozisyon dalında dereceye giren öğrencilere ödüllerini vererek, programda emeği geçen herkese teşekkür etti. Yaşar ÇİÇEK

18-03-201618-03-201618-03-201618-03-201618-03-2016

Tunceli İl Milli Eğitim Müdürlüğü Atatürk Mah. Elazığ Karayolu üzeri - (0 428) 213 24 85 / 86 / 87 / 88

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.