TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çanakkale Zaferi´nin 102. Yıldönümünde Şehitler Saygıyla Anıldı

Çanakkale Zaferi’nin 102 yıl dönümü ve 18 Mart Şehitleri Anma Günü, ilimizde çeşitli etkinliklerle kutlandı.18 Mart Cumartesi günü Hükümet Konağı önündeki Atatürk Anıtına çelenklerin sunulması ile başlayan anma programı İl Kültür Müdürlüğü konferans salonunda devam etti.
Çanakkale Zaferi´nin 102. Yıldönümünde Şehitler Saygıyla Anıldı

18 Mart Çanakkale Zaferi´nin 102. Yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü nedeniyle Tunceli İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü konferans salonunda düzenlenen anma programına, Valimiz Osman Kaymak, eşi Emine Kaymak hanımefendi, Jandarma Bölge Komutanı Tümg. Salih Karataş, Munzur Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Ubeyde İpek, Vali Yardımcıları Hasan Çiçek, Selami Kaya, Milli Eğitim Müdür Vekili Mustafa Aslanoğlu, kurum amirleri, gaziler, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaş katıldı.

Saygı duruşunun ardından program, Jandarma Bölge Komutanlığı Bandosu tarafından canlı olarak icra edilen müzik eşliğinde İstiklal Marşımızın gür bir şekilde okunması ile başladı. Anma programında günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Jandarma Üsteğmen Hakkı Yeşer yaptı. Hakkı Yeşer yaptığı konuşmada; “Kutsal vatan topraklarının bölünmez bütünlüğü ve milletimizin bağımsızlığı uğruna canlarını feda eden, isimlerini kalbimize yazdığımız aziz şehitlerimizi, rahmet ve minnetle anmak maksadıyla bugün burada toplanmış bulunmaktayız.

Bugün, bundan 102 yıl önce 18 Mart 1915´te Çanakkale Boğazının denizden geçilemeyeceğinin tüm dünyaya gösterildiği ve deniz zaferinin ilan edildiği gündür. Bu tarih 2002 yılından itibaren aziz vatanları için, canlarını seve seve feda eden kahraman şehitlerimizi anmak maksadıyla aynı zamanda "Şehitler Günü” olarak kabul edilmiştir” dedi.

Öğrenciler tarafından hazırlanan Çanakkale Oratoryo gösterisinin ardından öğrenciler tarafından şiirler okundu, okul korosu şarkılar seslendirdi. Şehitlerimiz ve Çanakkale Zaferi ile ilgili düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri Valimiz Osman Kaymak tarafından verildi.

Program Jandarma Bölge Komutanlığı Bandosunun 18 Mart konserinin ardından tören sona erdi. Yaşar ÇİÇEK

20-03-201720-03-201720-03-201720-03-201720-03-201720-03-2017

Tunceli İl Milli Eğitim Müdürlüğü Atatürk Mah. Elazığ Karayolu üzeri - (0 428) 213 24 85 / 86 / 87 / 88

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.