TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Çemberimde Gül Oya” adlı e-Twinning Proje Sergi Toplantısı Yapıldı

eTwinning´de (Avrupa Ortak Okul Projesi) Ulusal bir kültür projesi olan ve sevgiyi, dostluğu , kardeşliği baz alan "Çemberimde Gül Oya " adlı projenin Türkiye genelindeki sergileri devam etmektedir. Projenin Tunceli sergisi 25 Nisan 2016 tarihinde gerçekleştirilecektir. 
 “Çemberimde Gül Oya” adlı e-Twinning Proje Sergi Toplantısı Yapıldı

Proje sergisi kapsamında diğer illerin tanıtımlarının yanı sıra Tunceli’nin kaybolmaya yüz tutmuş gelenek, görenekleri, el sanatları, efsaneleri, tarihi eserleri gibi kültürel değerleri de tanıtılacaktır. Bu amaçla İl Milli Eğitim Müdürü Ali Eyyüpkoca başkanlığında e- Twinning İl Koordinatörü Ogün Doğan, Proje yürütücüsü öğretmeni Hatice Kızılyel, merkez ve ilçe halk eğitimi merkezi müdürleri ile bir toplantı yapıldı. Toplantıda projenin genel amaçları, hedefleri ve ulusal düzeyde yürütülen örnekleri tanıtılarak ilimizde yapılacak olan serginin söz konusu hedeflere ulaşması için tüm kurumlarımızla birlikte ortaklaşa hareket etmenin önemi vurgulandı.

İl Milli Eğitim Müdürü Ali Eyyüpkoca, ilimizde de yürütülecek olan bu projeyi oldukça önemsediğini ifade ederek şunları ekledi: “Farklı kültürel dokulara sahip olsak bile bizleri bir arada tutan bazı ahlaki değerlerimiz, gelenek ve göreneklerimiz vardır. Tüm bu değerleri yaşatmak gelecek kuşaklara aktarabilmek, kaybolmaya yüz tutmuş değerlerimizi tanıtabilmek biz eğitimcilerin sorumluluklarındandır. Yetişmekte olan yeni neslin farklı kültürleri tanıması, aynı zamanda kendi kültürüne yabancılaşmaması onların toplumsal rollerini gerçekleştirmelerine, farklı kültürden kişilerle iyi ilişkiler kurabilmelerine, çevreye uyum sağlayabilen üreten, gelenek göreneklerine, kültürüne sahip çıkan sorumlu ve mutlu bireyler olmalarına katkıda bulunacaktır dedi.”

Proje sergisinin hazırlık çalışmaları Ar-Ge bünyesinde kurulan proje komisyonumuz tarafından yürütülmektedir. Devam eden süreçte Proje ile ilgili detaylar paylaşılmaya devam edilecektir. Yaşar ÇİÇEK

07-04-201607-04-2016

Tunceli İl Milli Eğitim Müdürlüğü Atatürk Mah. Elazığ Karayolu üzeri - (0 428) 213 24 85 / 86 / 87 / 88

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.