TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Cumhuriyet Ortaokulu Yeni Binası Hizmete Açıldı

           Tunceli’de yapımı tamamlanan 20 derslikli Cumhuriyet Ortaokulu, düzenlenen törenle eğitim ve öğretim açıldı.
Cumhuriyet Ortaokulu Yeni Binası Hizmete Açıldı

         İl Milli Eğitim Müdürü Ali Eyyüpkoca İlimiz merkez Moğoltay Mahallesi’nde yapılan 20 derslikli Ortaokulun açılışında yaptığı konuşmada, yeni eğitim ve öğretim yılının güzellikler getirmesini diledi.

          İl Milli Eğitim Müdürü Eyyüpkoca; “okulun yapımında hiçbir malzemeden kaçmadan bizden daha ileriyi gören son derece kaliteli malzeme ile büyük emek  sarf eden ilgili firma sahipleri Ayhan ve Burhan Kılıç kardeşlere emeklerinden dolayı teşekkür etti ve kendilerine plaket verdi. Son yıllarda modern okulların inşa edildiğine vurgu yapan Eyyüpkoca; "Eğitim binalarımızda da çok şükür son zamanlarda çok modernleşti. Çok güzelleşti. Hem yapılarıyla, hem içindeki teknik donanımlarıyla çok güzel oldu. İnşallah bu çok daha iyi olacak. Eski okullarımızı da yenileyerek daha güzel binalarda çocuklarımızı eğitmenin gururunu yaşayacağız. Eğitim bir süreçtir. Dolayısıyla eğitimi başladığımız noktadan daha yükseklere çağın gereklerine uygun, kendini ifade edebilen, analitik düşünceye sahip çocukları sürekli olarak yetiştirdiğimiz sürece başarıya ulaşabiliriz diye belirtti.”

         Konuşmaların ardından protokol üyeleri, öğrencilerle birlikte Cumhuriyet Ortaokulunun açılış kurdelesini kesti. 

        Törene: İl Milli Eğitim Müdürü Ali Eyyüpkoca, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Orhan Kaya, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Yöneticileri, İl Müftülüğü Yöneticileri, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Yöneticileri, Okul Müdürü Gülay Suroğlu, veliler, öğretmen ve öğrenciler katıldı. Yaşar ÇİÇEK

 

 

Tunceli İl Milli Eğitim Müdürlüğü Atatürk Mah. Elazığ Karayolu üzeri - (0 428) 213 24 85 / 86 / 87 / 88

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.