TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Demokrasi Eğitimi Ve Okul Meclisleri İl Başkanı Seçimi Yapıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı Talim Terbiye Kurulu Başkanlığı tarafından illere gönderilen Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri öğrencilere seçme, seçilme, oy kullanma, demokratik liderliği benimseme, katılımcı olma, kamuoyu oluşturma, diyalog kurma ve hoşgörü becerilerinin kazandırılması amacıyla Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokolle “Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri projesi” kapsamında, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda düzenlenen Öğrenci Meclisi İl temsilcisi  seçimine  İl Milli Eğitim Şube Müdürü Metin Batur, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
Demokrasi Eğitimi Ve Okul Meclisleri İl  Başkanı Seçimi Yapıldı.

             Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri Başkanı Seçimine katılan Şube Müdürü Metin Batur, konuşmasında; öğrencilere, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Meclisin kurulması, Meclisin çalışmaları ve Meclis’te seçim nasıl yapılır açıklayıcı bilgiler verdi. Batur, “sizler gibi gençlerin ileride bu çağlarda aldığınız sağlıklı nitelikli olayları bilen eğitimli geleceğin Türkiye’sini daha iyi yöneteceğine inanıyorum, hepinizin ileride en üst makamlarda olmanızı diliyorum ” dedi.

             Öğrenciler daha sonra kendi aralarında önce geçici divan kurarak seçime geçtiler. İl Öğrenci Meclis Başkanlığı için 4 aday seçildi. Seçimde geçerli oy sayısı 10 geçersiz oy sayısı 1 olmak üzere toplam 11 oy kullanıldı. Tunceli Anadolu Lisesi  öğrencisi Gülsüm İlarslan 6 oy aldı. Merkez Cumhuriyet Ortaokulu öğrencisi ve Özel Kalan Ortaokulu öğrencisi Elif Su Taşdelen 2’şe oy aldı Akpazar Süleyman Paşa Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencisi Deniz Doğan’a oy çıkmadı. Tunceli Anadolu Lisesi Öğrencisi Gülsüm İlarslan  oy çoğunluğuyla İl Öğrenci Meclisi Başkanlığına seçildi. Yaşar ÇİÇEK

Tunceli İl Milli Eğitim Müdürlüğü Atatürk Mah. Elazığ Karayolu üzeri - (0 428) 213 24 85 / 86 / 87 / 88

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.