TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Demokrasi Eğitimi Ve Okul Meclisleri Merkez İlçe Başkanı Seçimi Yapıldı.

            Milli Eğitim Bakanlığı Talim Terbiye Kurulu Başkanlığı tarafından illere gönderilen Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri öğrencilere seçme, seçilme, oy kullanma, demokratik liderliği benimseme, katılımcı olma, kamuoyu oluşturma, diyalog kurma ve hoşgörü becerilerinin kazandırılması amacıyla Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokolle “Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri projesi” kapsamında, Tunceli İl Milli Eğitim Müdürlüğünde düzenlenen Öğrenci Meclisi seçimine İl Milli Eğitim Şube Müdürü Metin Batur ve öğrenciler katıldı.
Demokrasi Eğitimi Ve Okul Meclisleri Merkez İlçe Başkanı Seçimi Yapıldı.

            Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri Başkanı Seçimine katılan Şube Müdürü Metin Batur konuşmasında; öğrencilere, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Meclisin kurulması, Meclisin çalışmaları ve Meclis’te seçim nasıl yapılır açıklayıcı bilgiler verdi.

        Şube Müdürü Batur, “sizler gibi gençlerin ileride bu çağlarda aldığınız sağlıklı nitelikli olayları bilen eğitimli geleceğin Türkiye’sini daha iyi yöneteceğine inanıyorum, hepinizin ileride en üst makamlarda olmanızı diliyorum ” dedi. Öğrenciler daha sonra kendi aralarında önce geçici divan kurarak seçime geçtiler. İl Öğrenci Meclis Başkanlığı için beş aday seçildi. Seçimde 16 oy kullanıldı. Tunceli Anadolu Lisesi öğrencisi Gülsüm İlarslan 7 oy, Şehit Nurgül Bayram Aladağ İlkokulu öğrencisi Diyar Acar 5 oy, Cumhuriyet Ortaokulu öğrencisi Sidal Yüksel 2 oy, Sarı Salutk İlkokulu öğrencisi Aris Can Karataş ile Özel Kalan Ortaokulu öğrencisi Elif Su Taşdelen 1´er oy alarak 19 Kasım 2015 günü İl Öğrenci Meclisi Başkanlığı seçimine hak kazandılar.

         Burada yapılan seçim sonucunda seçilen adaylar 19 Kasım 2015 günü İl Öğrenci Meclisi Başkanlığı seçimine katılarak Tunceli’yi temsilin Türkiye Büyük Millet Meclisine gidecek aday seçimi yapılacaktır. Yaşar ÇİÇEK

Tunceli İl Milli Eğitim Müdürlüğü Atatürk Mah. Elazığ Karayolu üzeri - (0 428) 213 24 85 / 86 / 87 / 88

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.