TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Destekleme Ve Yetiştirme Kursları Başladı

           2015-2016 Eğitim-Öğretim yılından itibaren destekleme ve yetiştirme kursları başladı. İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından destekleme ve yetiştirme kursları 2015-2016 Eğitim-Öğretim yılının başlamasıyla birlikte kurslar faaliyetlerine başladı. 
Destekleme Ve Yetiştirme Kursları Başladı

           İl Milli Eğitim Müdürü Ali Eyyüpkoca Şube Müdürü Mahmut Sabah, kurslar ile ilgili olarak Halk Eğitim Müdürü Barış Can’dan kurslarla ilgili bilgi aldı. Halk Eğitim Merkezi Müdürü Barış Can, "kursumuz 6 öğretmen ve 72 öğrenci kayıt yaptırarak eğitime başlamış bulunmaktayız."  Milli Eğitim Müdürü ise destekleme ve yetiştirme kurslarının mezun öğrencilere yönelik olduğunu ifade eden Eyyüpkoca,  “mezunlar, Halk Eğitim Merkezleri üzerinden, öğrenimlerine devam eden öğrenciler ise örgün eğitim veren okullarda başvuru yapabilirler. Her hafta kazanım testleri ve her ay deneme sınavları bu kurs merkezlerimizde ücretsiz olarak yapılacaktır. Bu bağlamda ilimiz merkez ve ilçelerinde destekleme ve yetiştirme kursuna yönelik okullarda ve Halk Eğitim Merkezinde olmak üzere okul ve kurumlarımızda bu kurslar açılmıştır. 21 Eylül 2015 itibariyle başlayan kayıtlar Ekim ayının sonuna kadar devam edecektir" diye konuştu. Milli Eğitim Müdürü Ali Eyyüpkoca kursları gezerek öğretmen ve öğrencilerin ihtiyaç ve isteklerini dinledi. Yaşar ÇİÇEK

Tunceli İl Milli Eğitim Müdürlüğü Atatürk Mah. Elazığ Karayolu üzeri - (0 428) 213 24 85 / 86 / 87 / 88

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.