TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Dünya Engelliler Günü Kutlandı

           Dünya Engelliler Günü dolasıyla Özel Eğitim İş Uygulama Okulu ve Özel Eğitim sınıflarında eğitim gören öğrenciler tarafından program düzenlendi.
Dünya Engelliler Günü Kutlandı

Meslek Eğitim Merkezi Konferans Salonunda düzenlenen etkinliğe Milli Eğitim Şube Müdürleri Kemal Zihni Çağdaş, Metin Batur, Gıyasettin Topuz, Hıdır Güleç, Nazım Özkan, kurum müdürleri, okul müdürü Serhat Yıldız, öğrenci ve veliler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan etkinlikte konuşan Okul Müdürü Serhat Yıldız yaptığı konuşmada; “Engelli olmanın bir tercihin ötesinde bir kusur da olmadığını ve biliyor ve engelli bireyleri farklılıkları ile kabul ederek onları toplumsal yaşamın bir parçası haline getirile bilmek için var gücümüzle çalışıyor ve çalışmaya devam edeceğimizi vurgulayan Yıldız, biz özel eğitim iş uygulama okulu ailesi olarak nihai hedefimizi sorumlu olduğumuz öğrencilerin bağımsız yaşam becerilerine sahip olmaları ve toplumsal hayata kazandırılmaları olarak belirlemiş durumdayız. Bu hedeften hareket ile onları üretebilen kendilerine yetebilen bireyler haline getirebilmek için yolumuza devam edeceğiz.”

Okulumuzda anasınıfı, ilkokul, ortaokul ve lise kademelerinde olmak üzere toplam 8 şube ile 27 öğrenciye eğitim verilmekte olup, her kademedeki öğrencilerimizi bu tarz sosyal aktiviteler ile toplumla bütünleştirebilmek, akademik destek sunarak bağımsız yaşam becerileri kazandırmak ve mutlu bireyler haline getirmeyi amaçlıyoruz dedi.

Serhat Yıldız, yaptığımız çalışmaların başarı ile sonuçlandığını görmek hem öğrencilerimiz hem de velilerimiz adına bizi umutlandırmaktadır diye konuştu.

Özel Eğitim ve Rehberlikten sorumlu şube Müdürü Kemal Zihni Çağlar ise günün anlam ve önemini belirten konuşmanın ardından programın hazırlanmasında emeği geçen tüm öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ederim dedi. Öğrenciler tarafından sergilenen oyunlar ile program sona erdi. Yaşar ÇİÇEK

01-12-201701-12-201701-12-201701-12-201701-12-2017

Tunceli İl Milli Eğitim Müdürlüğü Atatürk Mah. Elazığ Karayolu üzeri - (0 428) 213 24 85 / 86 / 87 / 88

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.