TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DynEd Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı.

Tunceli İl Milli Eğitim Müdürlüğü Toplantı salonunda Lise, Ortaokul, ilkokul İdareci ve Öğretmenlerine Yönelik Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı. 
DynEd Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı.

DynEd ( İngilizce Dil Sistemi)Bilgilendirme Toplantısına Milli Eğitim Şube Müdürü Metin Batur Başkanlığında, DynEd İl Koordinatör Yardımcısı  Erdem İgit, Okulların Müdür Yardımcıları, Bilişim Teknoloji Öğretmenleri ve İngilizce Zümre Başkanları katıldı.

 Milli Eğitim Şube Müdürü aynı zamanda  DynEd il Koordinatörü olan Metin Batur şunları söyledi; 2008-2009 Eğitim-Öğretim yılından itibaren sistem okullarımızda tanıtılmaya ve kullanılmaya başlandığını, Tunceli İli olarak TEOG ve YGS Sınavlarında başarımız bulunduğunu, amacımızın DynEd öğrencilerin kullanım oranlarını il olarak artırmaktır. Bu konuda İngilizce Öğretmenlerimizin desteğine ihtiyacımız bulunmaktadır. Milli Eğitim Müdürlüğü olarak Öğretmenlerimize her türlü desteği vermeye hazır olduğumuzu, söyledi. 

Milli Eğitim Şube Müdürü Metin Batur toplantının devamında şunlara değindi.

Öğrenci aktarımı, bilgi girişi ve güncellemeleri tamamen MEB sistemleri üzerinden (E-Okul ve EBA) yapılır hale geldiğini, Ünite sayıları arttırıldı ve içerik zenginleştirildi. DynEd, tablet ve cep telefonu gibi Android sistemlerde kullanılabilir hale getirildi. Yenilenmiş şekliyle ünite kilitleri öğrencinin kullanım başında girdiği ‘Placement Test’ (Yerleştirme Sınavı) sonrası yapay zeka tarafından açılmaktadır. Önceden 4-8. sınıf öğrencileri kullanabiliyorken lise öğrencileri için de lisans alındı.

Bu program öğrencilerimize ne sağlar; Zamanını değerlendirme Sınıf ortamında ve konuşmaya çekinen öğrencilerimize ev rahatlığında konuşma ve dinleme imkanı sağlar. Kendini, çalışma başarısını ve yöntemini değerlendirme imkanı tamamen ücretsizdir. (Hibe),Ücretsiz teknik destek, çevrimiçi ve çevrimdışı (2 hafta) kullanılabilir. Öğrencinin cevaplarına göre soruların zorluk derecesini ayarlar. İstenilen yerde ve zamanda çalışma imkanı sunar şeklinde açıklamalarda bulundu.

Dyned il Kordinatör Yardımcısı Erdem İgit ise DynEd Nedir, Bilgi Güncelleme sistemi, Dyned Kurum güncellemeleri,  Öğretmen Bilgi Güncellemeleri, Öğrenciye Şifre verme, DynEd Dil Siteminin İçeriği hakkında sunumlarla katılımcı öğretmenlere bilgiler verdi. DynEd Bilgi Güncelleme sistemi ve kullanımın yaygınlaştırılması amacıyla   ilgili çalışmalar Önümüzdeki günlerde İlçelerde yapılacak olan toplantılarla devam edecektir. Yaşar ÇİÇEK 

26-02-201626-02-2016

Tunceli İl Milli Eğitim Müdürlüğü Atatürk Mah. Elazığ Karayolu üzeri - (0 428) 213 24 85 / 86 / 87 / 88

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.