TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitim Ortamında Şiddetin Önlenmesi

Tunceli’de Eğitim Öğretimde Şiddettin Azaltılması Toplantısı Vali Yardımcısı Serdar Arslantaş Başkanlığında Yapıldı. 
Eğitim Ortamında Şiddetin Önlenmesi

Tunceli Valiliği Toplantı Salonunda Vali Yardımcısı Serdar Arslantaş başkanlığında yapılan toplantıya, İl Milli Eğitim Müdürü Ali Eyyüpkoca,İl Emniyet Müdürlüğü, Halk Sağlığı Müdürlüğü, İl Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri ve Sendika temsilcileri katıldılar.

         Valilik Toplantı Salonunda yapılan toplantıda konuşan Arslantaş, Tunceli’de alınan önlemlerle son dönemde eğitimde şiddettin düşüş gösterdiğini belirtti. Okullarda şiddetin azalmasına bağlı olarak etiğim kalitesinin artacağını ifade eden Arslantaş, “Tüm eğitim kurumlarımızda, öğretmenin öğrenciye, öğrencinin öğretmene veya öğrencinin öğrenciye karşı şiddet dilinden uzaklaştırılması ve okullarda saygı, sevgi, anlayış ve hoşgörülü dilinin gelişmesi için yapılan çalışmaların artırılması gerekiyor.  Ancak bu sayede geleceğimizin gençliğini yetiştirebiliriz” dedi.

          Öğrencilere daha kaliteli eğitim hedefiyle okulların fiziki şartlarının düzeltilmesi ve rehberlik çalışmalar yapıldığını söyleyen Arslantaş, “Hedefimiz sorunsuz, şiddetten ve dilinden uzak, eğitime odaklanmış bir yapı oluşturmak olmalı. Bunun için biz Valilik olarak yapılan çalışmalara imkanlarımız ölçüsünde destek sunmaya hazırız” diye konuştu.

            İl Milli Eğitim Müdürü Ali Eyyüpkoca’da Tunceli’nin eğitimde hak ettiği noktaya ulaşması için çalışmaların sürdüğünü belirterek şunları söyledi:  “İlimizde eğitim alanında bir vaka dışında şiddet eylemi yok. Biz bu vakaların sıfıra indirmek için çalışmalar yapıyoruz. Şu ana kadar okullarımızın fiziki şartlarını iyileştirmek için önemli çalışmalar yaptık ve çalışmalarımıza aralıksız devam edeceğiz. İyi yetiştirdiğimiz her birey bu ülkenin geleceğine katkı sağlayacaktır. Bunun bilinciyle Milli Eğitim Müdürlüğü, okul idareleri, öğretmen, öğrenci ve velilerle bir araya gelerek görüşmeler yapıyoruz. Temennimiz kentimizin eğitimle anılır bir yer olmasıdır.”

             Toplantı ilgili kurum müdür ve temsilcileri ile sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin görüş ve önerileri alındı. Yaşar ÇİÇEK

Tunceli İl Milli Eğitim Müdürlüğü Atatürk Mah. Elazığ Karayolu üzeri - (0 428) 213 24 85 / 86 / 87 / 88

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.