TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitimde İyi Örnekler Çalıştayı Tunceli’de

Eğitim Reformu (ERG) yürütücülüğünde, Sabancı Vakfı ve Sabancı Üniversitesi’nin desteğiyle Nisan ayında gerçekleştiren 15. Eğitimde İyi Örnekler Konferansının Yerel Çalıştayı 14 Eylül 2018’de Tunceli’de gerçekleştirildi.
Eğitimde İyi Örnekler Çalıştayı Tunceli’de

2003 yılında kurulan Eğitim Reformu Girişimi (ERG), çocuğun ve toplumun gelişimi için eğitimde yapısal dönüşüme nitelikli veri, yapıcı diyalog ve farklı görüşlerden ortak akıl oluşturarak katkı yapan bağımsız ve kar amacı gütmeyen bir oluşum olarak faaliyetlerini ülkemiz genelinde sürdürmektedir. 

İl Kültür Merkezinde gerçekleştirilen konferansa İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Aslanoğlu, Müdür Yardımcısı İshak Orhan, Milli Eğitim Şube Müdürleri, Uğur Okulları Müdürü Erdal Gündoğdu, (ERG) Koordinatörü Batuhan Aydagül, Eğitim Yöneticisi Burcu Ayabat, Eğitim Ped. Kurucusu Ali Koç,  Tunceli’de görev yapan çok sayıda öğretmen katıldı.

“Eğitimde İyi Örnekler” başlığı altında iyi uygulamaları tüm paydaşlarla buluşturan konferansların 38.si Tunceli Valiliği, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Özel Uğur Okulları ev sahipliğinde İl Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Konferansın açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Aslanoğlu, faaliyeti gerçekleştiren Eğitim Reformu Girişimi üyelerine ve katılım gösteren öğretmenlere teşekkürlerini ileterek konferansın ilimizin eğitim kalitesine olumlu yönde katkı sunacağına olan inancını belirtti.

Geniş bir öğretmen katılımıyla gerçekleştirilen eğitim konferansında açılış konuşmaları ve panelin ardından Tunceli Özel Uğur Okullarında hazırlanan atölyelerde uygulamalı çalışmalar gerçekleştirildi.

Eğitim Reformu Girişimi (ERG), direktörü Batuhan Aydagül açılış konuşmasında, Sabancı Vakfı ve Sabancı Üniversitesi’nin desteğiyle gerçekleştirdiğimiz Eğitimde İyi Örnekler Konferansı, işimi nasıl daha iyi yaparım diye düşünerek pek çok çocuğun dünyasını değiştiren öğretmenlerin çalışmalarını görünür kılıyor. Konferansta sunulan iyi örneklerin yaygınlaşması için İstanbul’da düzenlenen ana konferans, Yerel Çalıştaylar aracılığıyla sene içinde Türkiye’nin farklı illerine de taşınıyor dedi.

Gün boyunca devam eden çalışmalarda Nisan ayında İstanbul´da yapılan Eğitimde iyi örnekler konferansında sunumu yapılan çalışmalar Tunceli’de görev yapan öğretmenlerle paylaşıldı. Fikir alış verişinde bulunuldu. Yaşar ÇİÇEK

17-09-201817-09-201817-09-201817-09-201817-09-201817-09-201817-09-2018

 

Tunceli İl Milli Eğitim Müdürlüğü Atatürk Mah. Elazığ Karayolu üzeri - (0 428) 213 24 85 / 86 / 87 / 88

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.