TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Elif Güntaş İlkokulu´ndan ‘Beslenebilirim Projesi’

Elif Güntaş İlkokulu´nda ‘Beslenebilirim Projesi’ kapsamında okulda etkinlik yapıldı. 
Elif Güntaş İlkokulu´ndan ‘Beslenebilirim Projesi’

Elif Güntaş İlkokulunda ‘Beslenebilirim Projesi’ kapsamında düzenlenen etkinliğe İl Milli Eğitim Müdürü Ali Eyyüpkoca, Müdür Yardımcıları Mehmet Arslan, Yalçın Fırat Şube Müdürleri Metin Batur,Vahap Doğan, Ercüment Mahmat okul Müdürü Ali Ekber Küçük öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda öğrenci velisinin katılımıyla gerçekleşti.

Okul Müdürü Ali Ekber Küçük yaptığı açıklamada “Beslenebilirim Projesi, Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü ve Nestle Türkiye işbirliğinde İlkokul 3. sınıf öğretmen, öğrenci ve velilerine yönelik olarak uygulanan Beslenebilirim, yeterli ve dengeli beslenme konusunda hedef grupların farkındalıklarını geliştirmek, yeterli ve dengeli beslenme bilincini artırmak amacıyla geliştirilen bir kurumsal sosyal sorumluluk projesidir.  

Beslenebilirim projesinde yer alan Milli Eğitim Şube Müdürü Metin Batur ise şöyle konuştu: "Öğrencilere temel beslenme bilgilerinin verilmesi, öğrenilen bilgilerin davranışa dönüştürülmesi gerekiyor. ´Beslenebilirim´ projesi okutulduğu yaş grubuna özel içeriği ile çocukların besinler, besin öğeleri, porsiyon miktarlarıyla ilgili eğitim almasını, bu bilgileri oyunlarla pekiştirerek günlük hayatlarında kullanabilmelerini sağlamayı hedefliyor." Dedi.

Projenin akabinde  ´Engelsiz Eğitim´ Projesi kapsamında Elif Güntaş İlkokulunda Zihinsel Engelliler Özel Alt sınıfında incelemede bulunan Milli Eğitim Müdürü Ali Eyyüpkoca,  bu tür sınıflara büyük ihtiyaç olduğunu söyledi. Özel eğitime muhtaç çocuklara yönelik açılan bu sınıfın önemli bir proje olduğunu kaydeden Eyyüpkoca; "Her birimizin, akrabalarımızın, çocuklarımızın ihtiyacı olabilecek, önemli bir ihtiyacı, eksikliği giderecek bir birimdir. Çocuklarımızın burada alacakları özel, profesyonel bir eğitimle hayata, normal günlük hayatlarına ve eğitim öğretim hayatlarına çok daha kolay bir şekilde devam edebilecekler. Biz bu sınıfları çok önemsiyoruz. Milli Eğitim Müdürü Ali Eyyüpkoca, Zihinsel Engelliler Özel Alt sınıfı öğretmenleri Helin Çiçek ve Gülşen Ege Bülbül’den sınıfın ihtiyaç ve eksikleri ile ilgili bilgi aldı. Yaşar ÇİÇEK

 

 

Tunceli İl Milli Eğitim Müdürlüğü Atatürk Mah. Elazığ Karayolu üzeri - (0 428) 213 24 85 / 86 / 87 / 88

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.