TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Engellilere 30 Kişilik Kontenjan

              Tunceli Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR), toplum yararına proje kapsamında Tunceli’de bir ilki gerçekleştirdi.
Engellilere 30 Kişilik Kontenjan

            Tunceli Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR), toplum yararına proje kapsamında Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okul ve kurumlarda çalıştırılmak üzere işe başlatılan 30 engelli vatandaşlarla tanışıp sorunlarını dinlemek üzere Milli Eğitim Müdürlüğü Toplantı Salonunda Vali Yardımcısı Serdar Arslantaş başkanlığında yapılan toplantıya, İl Milli Eğitim Müdürü Ali Eyyüpkoca, İşkur Müdürü Özdemir Aktaş, Milli Eğitim Şube Müdürü Gıyasettin Topuz ve engelli vatandaşlar katıldı.

          Engellilere yönelik 30 kişilik bir kontenjan geldiğini söyleyen İŞKUR İl Müdürü Özdemir Aktaş, bu kontenjanı İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okul ve kurumlarda çalıştırılmak üzere 31 Aralık 2015 tarihinde işe başlattıklarını vurgulayan Aktaş, 2016 yılının Ocak ayında iş başı yaptıklarını, Haziran ayında ise sona ereceğini söyledi. Ayrıca 3 ayda bir engelli maaşı alan birinin sadece çalıştığı süreç içerisinde maaşının kesileceğini, bu aylarda her ay asgari ücret alacağını ve iş sonunda yine eski haline döneceğini de sözlerine ekledi. Toplum Yararına Çalışma Proje kapsamında gerçekleştirecekleri önemli projeleri tek tek paylaşan Aktaş, yeni işlerinin hayırlı olmasını diledi. Vali Yardımcısı Serdar Arslantaş engelli vatandaşlarla tek tek tanışıp sorunlarını dinledi. Toplantının akabinde engelliler Toplum Yararına Çalışma Projesi yazılı iş önlüklerini giyerek hep beraber hatıra fotoğrafı çektirdiler. Yaşar ÇİÇEK

04-01-201604-01-201604-01-201604-01-201604-01-2016

Tunceli İl Milli Eğitim Müdürlüğü Atatürk Mah. Elazığ Karayolu üzeri - (0 428) 213 24 85 / 86 / 87 / 88

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.