TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Erasmus+Hareketliliği Sertifika Töreni

          Namık Kemal  Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve Türkiye Ulusal Ajansı tarafından kabul edilen  “Dersimden Avrupaya Mesleki Eğitim Köprüsü” adlı proje kapsamında 28 Şubat 19 Mart 2016 tarihleri arasında Avusturya/Viyana’daki Höhere Techische eğitim kurumunda 3 haftalık staj eğitimi yaparak okullarına dönen 18 kişilik öğrenci gurubuna sertifikalarını Milli Eğitim Müdürü Ali Eyyüpkoca’nın elinden aldılar.
Erasmus+Hareketliliği Sertifika Töreni

Sertifika dağıtım öncesi değerlendirme yapan Milli Eğitim Müdürü Ali Eyyüpkoca, “Ulusal Ajans Projelerinin ülkemiz ve ilimiz açısından büyük önem taşıdığını belirterek hareketlilik kapsamında yurtdışında eğitim gören öğrenciler gerek mesleki bilgi ve becerilerinin arttığını gerekse toplumumuzda Avrupalılık kültürünün artmasına katkı sağladığını belirtti.”

Okul müdürü Hıdır Güleç ise öğrencilere Yurtdışı Ortağımız tarafından hazırlanan 2 adet katılım belgesi ve okul olarak Europass Mobility belgesinin hazırlandığı aynı zamanda hareketliliğe katılan öğrenciler için Europass CV ve Europass CS belgelerinin de online olarak doldurduklarını, bununda öğrencilerin Avrupa çapında istihdam edilebilirliklerine katkı sağladığını belirtti. Proje Yürütme Ekibi Üyesi ve proje koordinatörü Yaşar Sever ise amaçlarının okulumuz öğrencilerinin en az %50 sini yurtdışında alanlara uygun olacak şekilde staj çalışması yaptırmak istediklerini ve yeni teklif döneminde iki projeye ortak olduklarını bir proje ilde başvuru yaptıklarını söyledi.

 Öğrenciler yurt dışında geçirdikleri süre boyunca elde ettikleri kazanımları Milli Eğitim Müdürümüzle paylaştıktan sonra öğrencilere sertifikaları dağıtıldı. Yaşar ÇİÇEK

04-04-201604-04-201604-04-201604-04-201604-04-2016

Tunceli İl Milli Eğitim Müdürlüğü Atatürk Mah. Elazığ Karayolu üzeri - (0 428) 213 24 85 / 86 / 87 / 88

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.