TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Genel Müdür Çiftçi’den Tunceli’yi Ziyaret

Milli Eğitim Bakanlığı Yükseköğretim Ve Yurtdışı Genel Müdürü Bülent Çiftçi Liderliğinde Okul ve Kurum Müdürleriyle Bir Toplantı Gerçekleştirdi.
Genel Müdür Çiftçi’den   Tunceli’yi  Ziyaret

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un talimatıyla, Milli Eğitim Bakanlığında görev yapan tüm Yöneticiler, Genel Müdürler ve Daire Başkanları Türkiye’nin dört bir yanına dağılarak Milli Eğitim Müdürlük Yöneticileri ve Okul Yöneticileri ile bir araya gelerek eğitimdeki sorunlar hakkında toplantılar gerçekleştirdi.

 Milli Eğitim Bakanlığı Yükseköğretim Ve Yurtdışı Eğitim Genel Müdürü Bülent Çiftçi,  Tunceli’ deki Eğitim Kurumlarında bir dizi incelemelerde bulunmak üzere, İlkokul, Ortaokul ve Liselerde idareci ve öğretmenler ile toplantı yaparak sorunlarını dinledi görüş ve önerilerini not aldı.

 Genel Müdür’den hasta yatağında öğretmeni ziyaret

27-09-201827-09-2018

 Hasta yatan öğretmen Turan Denizi evinde ziyaret eden Milli Eğitim Bakanlığı Yükseköğretim Ve Yurtdışı Eğitim Genel Müdürü Bülent Çiftçi,  Sarı Saltuk İlkokulu Sınıf Öğretmeni Turan Deniz’e geçmiş olsun dileklerinde bulunarak kendisine moral vererek acil şifalar diledi. Genel Müdürü Bülent Çiftçi, Daire Başkanı Vahap Can, Milli Eğitim Müdürü Mustafa Aslanoğlu’nun ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Öğretmen Turan Deniz, sizin gibi değerli idarecilerimiz yanımızda oldukça biz daha güç alarak bir an önce toparlanıyoruz dedi.

 Tunceli ziyaretinin ardından, okullardaki ve Tunceli genelinde eğitimle ilgili yaşanan sorunların tespiti amacıyla ilimize gelen Yükseköğretim ve Yurtdışı Eğitim Genel Müdürü Bülent Çiftçi, Daire Başkanı Vahap Can, İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Aslanoğlu Okul Yöneticileri ile Halk Eğitim Merkezi Salonunda bir toplantı gerçekleştirdiler.

 Okul İdarecilerinin yanı sıra İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Aslanoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, İl ve İlçe Kurum Yöneticilerinin katılım sağladı toplantıda açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Aslanoğlu; Tunceli genelinde eğitimde yaşanan sorunlar, fiziki tedbirler, alt yapı çalışmaları ve sorunların çözümü noktasında neler yapıldığı hakkında kısaca bilgi verdi. İlimizde Eğitim Kurumlarında fiziki bir sıkıntının olmadığını belirten Aslanoğlu, çalışmaları aynı özveri ile sürdürmeye gayret göstereceklerini belirtti.

 Konuşmasına, öğretmenlik gibi kutsal bir görevi yaparak geleceğe insan yetiştiren bir işi icra etmenin ne kadar önemli olduğunu belirterek başlayan Milli Eğitim Bakanlığı Yükseköğretim ve Yurtdışı Eğitim Genel Müdürü Bülent Çiftçi; “Sayın Bakanımız bizleri illere gönderirken şunu söyledi: ‘Gidin öğretmenlerimize, yöneticilerimize, arkadaşlarımıza Ziya Hoca’nın selamı var. diyerek söze başlayın.’ Bizde aynı şekilde Sayın Bakanımızın selamını getirdik. Hep kendi konuşmalarında vurguladığı gibi eğitimde temele öncelikle öğretmeni ve öğrencilerimizi, çocuklarımızı alan bir yaklaşımla eğitimin birçok meselesinin çözüleceğini hep bizlere söylüyor. Zaten işin içindesiniz arkadaşlar. Biz bu duygularla buraya geldik.” diyerek sözlerine devam etti.

 Konuşmasını kısa tutarak okul yöneticilerinin sorularını cevaplamaya geçen Çiftçi, sorunlar ile ilgili notlar alarak bu sorunlarınızı Sayın Bakanımızla paylaşacağını belirtti. Kısa zamanda bu sorunlarınızın ve Türkiye genelinde bize gelen ortak sorunlar için çalışmalara başlayacaklarını belirterek sözlerini sonlandırdı. Yaşar ÇİÇEK

27-09-201827-09-201827-09-201827-09-201827-09-201827-09-201827-09-201827-09-201827-09-201827-09-201827-09-2018

Tunceli İl Milli Eğitim Müdürlüğü Atatürk Mah. Elazığ Karayolu üzeri - (0 428) 213 24 85 / 86 / 87 / 88

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.