TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hasta Ve Yaşlı Bakım Kursiyerlerine Sertifika Verildi

Mazgirt’te Hasta Ve Yaşlı Bakım Kursunu Tamamlayan Kursiyerlere Sertifikaları Halk Eğitim Merkezi Salonunda Düzenlenen Törenle Verildi.
Hasta Ve Yaşlı Bakım Kursiyerlerine Sertifika Verildi

Mazgirt Halk Eğitim Merkezinde düzenlenen sertifika törenine İl Milli Eğitim Müdürü Ali Eyyüpkoca, İŞKUR İl Müdürü Özdemir Aktaş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Özkan Yurtsever, Mazgirt Entegre Hastane Müdürü Murat Becerikli, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mesut Yılmaz, Fatih Lisesi Müdürü İsmail Yardımcıel, ve kursiyerler katıldı.

Sertifika töreninde bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Ali Eyyüpkoca, Milli Eğitim Müdürlüğü ve İŞKUR Müdürlüğü işbirliğinde açılan ve 560 saat süren ‘hasta ve yaşlı bakım’ kursunu bitiren 25 kursiyerimizi tebrik ediyorum” dedi. Eyyüpkoca, profesyonelleşmiş hasta yaşlı bakım ihtiyacı hızla artmaktadır. Bu noktada kurumsal hizmet veren merkezler olduğu kadar yetişmiş nitelikli insan gücü de hızla artmaktadır. Hasta ve yaşlının sağlığını koruyabilen meslek elemanları yetiştirilmesi amacıyla açtığımız bu kursumuz ile kursiyerlerimiz, yaşlı ve hastanın özelliklerini tanıyabilecek, yaşlı ve hastanın günlük bakımını yapabilecek, hasta odasını düzenleyebilecek, hastaya egzersizler yaptırabilecek, yaşlı ya da hastaya sağlık durumunun gerektirdiği şekilde ilaçlarını verebilecek düzeyde olmak üzere mesleğin en ince detaylarına kadar eğitim aldılar” diye konuştu.

İŞKUR İl Müdürü Özdemir Aktaş, yaptığı açıklamada Sertifikanın kursiyerlere avantaj sağlayacağını ifade ederek, “Bu belgeyi alan kursiyerlerimiz özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde, bakımevlerinde, evde bakım hizmetlerinde, hastanelerde, psikiyatri kliniklerinde ve huzurevlerinde rahatlıkla çalışabileceklerdir” dedi. Konuşmaların ardından kursiyerlere sertifikaları takdim edildi. Sertifika töreninin ardında kursiyerler tarafından konuklara ikram yapıldı. Yaşar ÇİÇEK

15-07-201615-07-201615-07-201615-07-201615-07-201615-07-201615-07-201615-07-2016

Tunceli İl Milli Eğitim Müdürlüğü Atatürk Mah. Elazığ Karayolu üzeri - (0 428) 213 24 85 / 86 / 87 / 88

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.