TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hayat Boyu Öğrenme Halk Eğitimi Planlama ve İşbirliği Toplantısı Yapıldı

Hayat Boyu Öğrenme Halk Eğitimi Planlama ve İşbirliği Toplantısı, 20 Eylül 2018 Perşembe Milli Eğitim Müdürlüğü Toplantı Salonunda gerçekleşti.
Hayat Boyu Öğrenme Halk Eğitimi Planlama ve İşbirliği Toplantısı Yapıldı

Tunceli’de "İl Hayat Boyu Öğrenme Halk Eğitimi Planlama ve İşbirliği Komisyonu" Milli Eğitim Müdürlüğü Toplantı Salonunda Vali Yardımcısı Selçuk Yosunkaya, başkanlığında İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Aslanoğlu, kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum örgütlerinin temsilcileri katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Aslanoğlu, toplantının amacı, günün anlam ve önemini belirten açılış konuşmasını yaparak gündem maddeleri hakkında bilgi verdi.

Toplantıda; Halk Eğitimimi Merkezi Müdürü Barış Can tarafından geçmiş yıla ait istatistikî bilgiler, kurs değerlendirmeleri ve kurslardan kesitler içeren fotoğrafları slayt eşliğinde sunum yaptı. Slayt sunumdan sonra gelecek yıla ait kurs planları, açılabilecek kurs türleri ve alanları görüşüldü.

Vali Yardımcısı Selçuk Yosunkaya, ilimizde istihdam amaçlı kursların yaygınlaştırılması ve kurumlar arası işbirliğinin geliştirilerek ilimizin toplumsal ve ekonomik yönden geliştirilmesi gerektiğini vurguladı. Kurum amirlerinin her birinin hayat boyu öğrenmenin birer paydaşı oldukları vurgulan Vali Yardımcısı Yosunkaya, konuşmasını tamamlarken Yüksek Öğrenim Kurumlarına Geçişi (YKS) sınavlarına hazırlık kursları için gerekli duyuruların yapılması gerektiğini belirtti. Ayrıca Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ile işbirliği yapılarak kaynak kitaplarının da Sosyal Yardımlaşma tarafından alınabileceğini söyledi.

Toplantı: hayat boyu faaliyetleri ile belirlenen hedeflere yönelik gerekli çalışma ve planlamalara ilişkin karşılıklı fikir alışverişlerinde bulunuldu. Ayrıca toplumda hayat boyu öğrenme kültürü oluşturmaya yönelik olarak planlı, koordineli ve sürdürülebilir bir yapıda yürütülmesi ile hayat boyu öğrenmeye katılım oranının arttırılması hedeflendi. Yaşar ÇİÇEK

 21-09-201821-09-2018

Tunceli İl Milli Eğitim Müdürlüğü Atatürk Mah. Elazığ Karayolu üzeri - (0 428) 213 24 85 / 86 / 87 / 88

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.