TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hayat Boyu Öğrenme Halk Eğitimi ve İşbirliği Toplantısı Yapıldı

Hayat Boyu Öğrenme Halk Eğitimi ve İşbirliği Toplantısı, 26 Şubat 2015 Perşembe günü Valilik Toplantı Salonunda gerçekleşti.
Hayat Boyu Öğrenme Halk Eğitimi ve İşbirliği Toplantısı Yapıldı

Tunceli’de "İl Hayat Boyu Öğrenme Halk Eğitimi Planlama ve İşbirliği Komisyonu" Valilik Toplantı Salonunda Vali Yardımcısı Olgun Öner başkanlığında İl Milli Eğitim Müdürü Ali Eyyüpkoca, kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum örgütlerinin temsilcileri katıldı.

Toplantıda; Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Barış Can tarafından geçmiş yıla ait istatistiki bilgiler, kurs değerlendirmeleri ve kurslardan kesitler içeren fotoğrafları slayt eşliğinde sunum yaptı. Slayt sunumundan sonra gelecek yıla ait kurs planları, açılabilecek kurs türleri ve alanları görüşüldü.

Vali Yardımcısı Olgun Öner ilimizde istihdam amaçlı kursların yaygınlaştırılması ve kurumlar arası işbirliğinin geliştirilerek ilimizin toplumsal ve ekonomik yönden geliştirilmesi gerektiğini vurguladı. Kurum amirlerinin her birinin hayat boyu öğrenmenin birer paydaşı oldukları vurgulan Vali Yardımcısı Öner, konuşmasını tamamlarken sosyal-kültürel ve mesleki teknik kursların yaygınlaştırılarak ilimizin kalkınmasına destek olacağını belirtti.

Toplantı, hayat boyu faaliyetleri ile belirlenen hedeflere yönelik gerekli çalışma ve planlamalara ilişkin karşılıklı fikir alışverişlerinde bulunuldu. Ayrıca toplumda hayat boyu öğrenme kültürü oluşturmaya yönelik olarak planlı, koordineli ve sürdürülebilir bir yapıda yürütülmesi ile hayat boyu öğrenmeye katılım oranının arttırılması hedeflendi. Yaşar ÇİÇEK

Tunceli İl Milli Eğitim Müdürlüğü Atatürk Mah. Elazığ Karayolu üzeri - (0 428) 213 24 85 / 86 / 87 / 88

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.