TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hayatı Kodluyoruz Semineri

İlimiz Namık Kemal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde okuyan “GENÇ MUCİTLER” öğrenci topluluğunun hazırladığı ve Gençlik Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri Destekleme Programı 2018-1 teklif döneminde kabul edilen “HAYATI KODLUYORUZ” projesinin tanıtım ve Bilgilendirme semineri öğretmenevinde yapıldı.
Hayatı Kodluyoruz Semineri

250 öğrencinin katıldığı seminer Işıl Tunç adlı öğrencini katılımcıları selamlamasının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasından sonra İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İshak Orhan katılımcılara açılış konuşması yaptı. Konuşmasında kodlamanın ve yapay zekanın öneminden bahseden Orhan 2023 ve 2071 Türkiye hedeflerine ulaşabilmek için uluslararası arenada diğer ülkeler ile rekabet edilebilirliğimizin artması için yazılım ve kodlamayı bilmek ve uygulamak zorundayız dedi.

Program kapsamında ilimize gelen Kayseri Erciyes Üniversitesi Elektrik bölümü öğretim görevlileri öğrencilere Kodlama, STEM ve Endüstri 4.0 hakkında bilgiler verirken sunu esnasında sorulan sorulara en iyi yanıtı veren 2 öğrenciye 15 Temmuz Milli İrade ve Demokrasi Derneği Tunceli il başkanlığı tarafından finanse edilen ARDUINO eğitim kartı ve Çizgi izleyen Robot hediye edildi.

Programda son sözü alan proje koordinatörü Yaşar Sever projenin finanse edilmesinden ötürü Gençlik ve Spor Bakanlığına teşekkür etti. Proje kapsamında uygulama eğitimlerinin 26 Kasım tarihi itibari ile Namık Kemal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde hazırlanan Kodlama Eğitimi Atölyesinde yapılacağını kursiyerlere; ARDUINO, SCRATCH ve APP İNVENTOR kodlama dillerinde eğitim verileceğini söyledi. Eğitim başvurularının Namık Kemal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine 23 Kasım 2018 tarihine kadar başvurulabileceğini söyleyen Sever; Eğitimler sonucunda yapılacak değerlendirme sınavında başarı olan öğrencilere çeşitli ödüllerin verileceğini belirterek seminer yoğun alkış alarak tamamlandı.

 16-11-201816-11-2018

Tunceli İl Milli Eğitim Müdürlüğü Atatürk Mah. Elazığ Karayolu üzeri - (0 428) 213 24 85 / 86 / 87 / 88

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.