TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hayırsever İşadamları Tarafından Yaptırılan Okul Eğitime Açıldı

Hayırsever İşadamları Tarafından Yaptırılan Okul Eğitime Açıldı

           Elif Güntaş İlkokuluElif Güntaş İlkokuluElif Güntaş İlkokuluElif Güntaş İlkokuluElif Güntaş İlkokuluElif Güntaş İlkokuluElif Güntaş İlkokulu


             Hayırsever işadamları Kazım Güntaş ve Erdal Güntaş tarafından yaptırılan Okulun açılışı yapıldı.

            Okulun açılışı ve 2014-2015 eğitim-öğretim yılı İlköğretim Haftası proğramına, Valimiz Osman Kaymak, Tunceli Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Durmuş Boztuğ, Vali Yardımcısı Eşref Yonsuz, Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Kasun, İl Emniyet Müdürü Fahrettin Şen, İl Milli Eğitim Müdürü Ali Eyyüpkoca  kurum müdürleri öğrenciler ve veliler katıldı.

 

          Tuncelili hayırsever işadamları Kazım ve Erdal Güntaş tarafından anneleri adına yaptırılan ve yeni eğitim - öğretim yılında eğitime açılan Elif  Güntaş İlköğretim Okulu, 16 derslikten oluşmaktadır.

        Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan proğram konuşmaların ardından, öğrencilerin gösterileri ile devam etti. 

Valimiz Osman Kaymak törende yaptığı konuşmada;

 

         “ Elif GÜNTAŞ İlkokulu açılışı ve İlköğretim haftası kutlama programına hoş geldiniz.

 

              Yeni Eğitim Öğretim Yılının ülkemize, ilimize, milletimize ve öğrencilerimize hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum. Eğitim camiası gerek öğrencisi, gerek okulları, gerekse öğretmen sayısı itibariyle ilimizin en büyük kurumu. Okul öncesi, Temel eğitim ve Ortaöğretimde 10 bin 500 yüz öğrencisi, yeni atamalarla beraber 950 civarında öğretmeni ile büyük bir camia. Bu camiayı doğru yönlendirmek, yönetmek ve iyi bir şekilde çalıştırmak devlet olarak bizim ve öğretmenlerimizin en büyük görevidir. Bu eğitim ordusunu geleceğe hazırlamak temel hedefimizdir.

 

            Eğitim kurumlarımızın fiziki anlamda eksikliği yok denecek kadar azdır. İnşaatı devam eden ve yatırım programına aldığımız okullarımız bittiğinde ilimizde okul ve derslik ihtiyacı kalmayacaktır. Fiziki eksikliği gidermek kolay, ancak çocuklarımızın başarısını arttırmak bizim esas üzerinde durmamız gereken alandır. Bu hususta sadece öğretmen ve öğrencilerimize iş düşmüyor. Aynı zamanda ailelerin ve herkesin desteğini bekliyorum. Ayrıca ilimiz Temel eğitimden ortaöğretime geçiş sınavında elde ettiği Türkiye birinciliği derecesi ile LYS sınavında elde ettiği %48 lik yerleştirme başarısı göstermiştir. Bu bşarıda emeği geçen öğretmenlerimize ve öğrenci velilerine teşekkür eder bu eğitim yılında başarının artarak devamını sizlerden beklediğimi ifade etmek isterim.

 

Siz ailelerden ricam; akşamları televizyon başında zaman geçirmeyin, çocuklarınızla birlikte okuyun, düşünün, müzakere edin. Başka türlü içinde bulunduğumuz kısır döngüyü kırmak mümkün değil. Ülkeler arasındaki rekabetten geri kalmayalım. Refah artışının kalıcı olmasının temel faktörü iyi yetiştirilmiş insandır.

 

           Sevgili Öğrenciler; Mutlaka kitap okuyun, sadece ders çalışmakla başarının gelmeyeceğini biliyoruz. Lütfen bol bo/ kitap okuyun. Bu eğitim öğretim döneminde öğretmenlerimizin geçen yıl gördükleri eksiklikleri bu yıl tamamlayarak başarıyı yükselteceklerine inanıyorum. İnşallah bu yıl her yönüyle geçen yıldan daha iyi olacaktır.

 

               Açılışını yapmakta olduğumuz Elif GÜNTAŞ İlkokulu için Güntaş ailesine, onların şahsında Kazım GÜNTAŞ ve Erdal GÜNTAŞ beyefendilere bu hayırlı eseri eğitime kazandırdıkları için çok teşekkür ederim. Bu güzel davranışın ilimizin değerli işadamı ve hayırseverlere örnek olmasını temenni ediyorum. Bu duydu ve düşüncelerle 2014-2015 eğitim öğretim yılının başarı getirmesini diliyorum. Her şey gönlünüzce olsun" dedi.

Tunceli İl Milli Eğitim Müdürlüğü Atatürk Mah. Elazığ Karayolu üzeri - (0 428) 213 24 85 / 86 / 87 / 88

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.