TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Aslanoğlu´ndan Yarıyıl Mesajı

           Milli Eğitim Müdürü Mustafa Aslanoğlu 2016 - 2017 Eğitim- Öğretim yılı  birinci dönemin sona ermesi nedeniyle yarıyıl mesajı yayınladı. Aslanoğlu mesajında şunları söyledi: 
İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Aslanoğlu´ndan Yarıyıl Mesajı

Saygıdeğer Meslektaşlarım, Sevgili Öğrenciler, Kıymetli Veliler,

18 Eylül 2017 tarihinde başlayan 2017-2018 Eğitim-Öğretim birinci yarıyılı, 19 Ocak 2018 Cuma günü itibariyle sona ermiş olup, öğretmen ve öğrencilerimiz için iki haftalık yarıyıl tatili başlamış bulunmaktadır. Geçen dönem boyunca, göstermiş oldukları çalışmalardan, özveri ve ilgiden dolayı öğretmenlerimizi, öğrencilerimizi, velilerimizi, idarecilerimizi ve eğitim çalışanlarını kutluyorum.

Eğitim-Öğretim yılı içerisinde öğrencilere kısa bir dinlenme molası verilmesi ve bir dönemin değerlendirmesi için verilen karneler, ´´sadece dönem performansı´´nın değerlendirilmesi anlamını taşımaktadır. O nedenle öğrencilerimizin karneleri, geleceklerini inşa etme yolculuğunda onlara güçlü ve zayıf yönlerini gösteren bir araç olarak anlamlandırılmalıdır. Öğrencilerimize karneleri nedeniyle, onları olumsuz etkileyecek söylemlerden kaçınmalı, yapıcı, ikinci döneme yönelik ve motive edici bir bakış açısı ile durum değerlendirmesi yapmamız gerekmektedir. Bununla beraber öğrencilerimizin öncelikle dinlenmelerini, bol bol kitap okumalarını, sanatsal, kültürel, sportif faaliyetlere katılarak, yeni döneme bedenen ve zihinsel olarak dinlenmiş bir şekilde başlamalarını ümit ediyorum.

 İlimiz genelinde 2017-2018 Eğitim ve Öğretim yılı birinci döneminin sorunsuz ve başarılı bir şekilde tamamlanmasında bizlere  destek veren Valimiz Sayın Tuncay Sonel´e,  il ve ilçe milli eğitim müdürlüğü yöneticilerimize ve çalışanlarına,  müdürlüğümüzdeki ve okullarımızdaki çalışma arkadaşlarımıza ve eğitim konusunda her zaman duyarlı davranan velilerimize teşekkür ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle sağlıklı ve mutlu bir tatil dönemi diliyorum.

           Mustafa Aslanoğlu

                                                                                                                                 Milli Eğitim Müdürü

                                                                                                                                                                             

Tunceli İl Milli Eğitim Müdürlüğü Atatürk Mah. Elazığ Karayolu üzeri - (0 428) 213 24 85 / 86 / 87 / 88

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.