TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü´nden Yıl Sonu Karne Mesajı.

2014-2015 Eğitim Öğretim Yılının sona ermesi nedeniyle İl Milli Eğitim Müdürü Ali Eyyüpkoca  bir mesaj yayımladı.
İl Milli Eğitim Müdürü´nden Yıl Sonu Karne Mesajı.

       İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Tunceli Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü koordinesinde Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik konulu broşür hazırlandı. Öğrencilerimiz, bir yılı daha tamamlayarak bugün tatile giriyorlar. Başarılı bir eğitim öğretim yılını huzur ve güven içerisinde sona erdirmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

Geleceğimizin Teminatı Sevgili Öğrencilerimiz,

Yıl boyunca belki yorulduğunuz anlar oldu. Bu yorgunluğu atabilmek için uzun bir tatile gireceksiniz. Fakat sadece televizyon ve bilgisayar karşısında zaman geçirerek kendinizi dinlendirmiş olmazsınız. Ailenize, akrabalarınıza, arkadaşlarınıza ve kendinize zaman ayırarak tatili daha faydalı geçirmiş olursunuz. Tatilinizde dinlenmekle ilgili planlar yaparken öğrendiğiniz bilgilerin unutulmaması için tekrarlar yapmalı, eksik bilgilerinizi tamamlamalısınız. Daha bilgili ve kültürlü bir toplum olabilmek için tatil etkinlikleri arasında nitelikli kitaplar okumayı da ihmal etmeyiniz.

Kıymetli Anne ve Babalar,

Çocuklarınızdan beklediğiniz başarı gerçekleşmemiş olabilir. Onların düşünce ve isteklerini dinleyerek hoşgörü, sevgi ve sabırla değerlendirdiğinizde sizi ve çocuklarınızı mutlu edecek sonuca daha kolay ulaştığınızı göreceksiniz. Çocuklarımızla yakından ilgilenerek onlara gereken desteği ve güveni verdiğimiz ölçüde hayatta daha başarılı olacaklar. Tatili çocuklarınızla daha fazla vakit geçirmek için iyi bir fırsat olarak değerlendirmek gerekir.

Değerli Öğretmen Arkadaşlarım,

Yetişen neslimizde en büyük pay ve başarı size aittir. Bir yıl boyunca çocuklarımızın eğitimine önemli katkılar sağladınız. Teknoloji ne kadar gelişirse gelişsin hiçbir yenilik veya gelişme eğitimdeki yerinizi alamayacaktır. Sorumluluk bilinci ve büyük özveriyle gerçekleştirdiğiniz çalışmalar sebebiyle sizleri kutluyorum.

Bu düşüncelerle, ilimizin eğitim kalitesini artırmak için her türlü desteği veren başta Valimiz Sayın Osman Kaymak olmak üzere fedakârlıklarını eksik etmeyen İl, ilçe Milli Eğitim Müdürlükleri yönetici ve personeline, okullarda öğrencilerimizi emanet ettiğimiz tüm yönetici ve öğretmenlerimize, eğitimde en büyük yardımcılarımız arasında yer alan okul aile birliği yönetici ve üyelerine, kıymetli velilerimize teşekkür ediyor, çocuklarımızın tatilini sağlık, mutluluk ve huzur içinde geçirmelerini diliyorum.

Tunceli İl Milli Eğitim Müdürlüğü Atatürk Mah. Elazığ Karayolu üzeri - (0 428) 213 24 85 / 86 / 87 / 88

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.