TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kutlu Doğum Haftası Etkinlikleri Kapsamında Okullar Arası Bilgi Yarışması Düzenlendi.

16.04.2015 tarihinde İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Konferans Salonunda, Kutlu Doğum Haftası Etkinlikleri Kapsamında Okullar Arası Bilgi Yarışması Düzenlendi.  Bilgi yarışması merkez ortaokullar arasında Özel Munzur Ortaokulu, Özel Kalan Ortaokulu, Munzur Ortaokulu, Hürriyet Ortaokulu ve Cumhuriyet Ortaokulu öğrencilerinin katılımı ile gerçekleşti.
Kutlu Doğum Haftası Etkinlikleri Kapsamında Okullar Arası Bilgi Yarışması Düzenlendi.

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan etkinlikte diyanet görevlilerinin Kuran tilaveti sunumu gerçekleştirildi. Bilgi yarışmasında sorulan sorulara başarılı bir şekilde cevap veren Cumhuriyet Ortaokulu öğrencileri yarışmanın birincisi oldular. Birinci olan Cumhuriyet Ortaokulu öğrencilerine birincilik ödülü olarak tablet bilgisayar hediye eden Valimiz Osman Kaymak, çocuklarımızın başarısından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek, yarışmanın düzenlenmesi ve etkinliğe katılımdan dolayı herkese teşekkürlerini sundu.

Bilgi kültür yarışmasında Cumhuriyet Ortaokulu 140 puanla birinci olurken, Özel Munzur Ortaokulu 130 puanla 2. oldu. Hürriyet Ortaokulu 110 puanla 3. oldular. Bu yarışmada 1. olan Cumhuriyet Ortaokulu öğrencilerine Vali Osman Kaymak tarafından Tablet Bilgisayar, 2. olan Özel Öz Munzur Ortaokuluna Çeyrek Altın ve 3.ü olan Hürriyet Ortaokulu öğrencilerine 100’er Tl. Ve katılımcı okullara ise çeşitli hediyeler verildi.

İl Kültür Müdürlüğü Salonu’nda düzenlenen yarışmaya Vali Osman Kaymak, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Tarsuslu, Vali Yardımcısı Serdar Arslantaş, İl Emniyet Müdürü Fahrettin Şen, İl Müftüsü Ömer Kardaş, İl Milli Eğitim Müdürü Ali Eyyüpkoca, kurum amirleri, okul müdürleri, öğretmen, öğrenci ve veliler katıldı. Yaşar ÇİÇEK

 

Tunceli İl Milli Eğitim Müdürlüğü Atatürk Mah. Elazığ Karayolu üzeri - (0 428) 213 24 85 / 86 / 87 / 88

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.