TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mazgirt Mimar Sinan İlk ve Ortaokulu Çok Amaçlı Salonuna Kavuştu

            Mazgirt Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce desteklenen ilçede etkinliklerin yapılacak bir salonu olmadığından dolayı Mimar Sinan İlk ve Ortaokuluna Çok Amaçlı Salon yapıldı.
Mazgirt Mimar Sinan İlk ve Ortaokulu Çok Amaçlı Salonuna Kavuştu

           Mimar Sinan İlk ve Ortaokulunda yapımı tamamlanan çok amaçlı salon 29.05.2015 tarihinde Kaymakam Ali Türk, İl Milli Eğitim Müdürü Ali Eyyüpkoca, Nazımiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Serdar Parlak, Mazgirt İlçe Milli Eğitim Müdürü Özkan Yurtsever, Milli Eğitim Şube Müdürü Vahap Doğan, okul müdürü Cemal Asal ve velililerin katılımıyla kurdele kesilerek açılışı yapıldı.

        İlçede etkinliklerin yapabilecek bir salonun olmaması nedeniyle Mazgirt Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün projesi ile Mimar Sinan İlk ve Ortaokulunda çok amaçlı salon düşünüldü. Milli Eğitim Müdürlüğü İnşaat ve Emlak Birimi tarafından proje doğrultusunda keşif özeti çıkartılarak ihalesi yapıldı.  

         Salon açılış konuşmasını yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Özkan Yurtsever, “ İlçemize bu güzel salonu kazandıran ve emeği geçen başta Sayın Kaymakamımıza, İl Milli Eğitim Milli Eğitim Müdürümüze, İnşaat ve Emlak Birimi Teknik Elemanlarına ve ekstra katkılarıyla müteahhit Efendi Canalan’a teşekkürlerimi sunuyorum dedi.” Yurtsever, "bugün açılışını yaptığımız çok amaçlı salonumuz okullarımız için büyük bir hizmettir. Kaymamalığımız tarafından desteklenen projeler ile iki okulumuza hizmet götürmeye çalıştık. Proje dahilinde 2 okulumuza bu tarz konferans salonu ve çok amaçlı salonu kazandırmış bulunmaktayız. Burada şunu belirtmek isterim ki buralar sadece çocukların toplanacağı yer değil, birer kültür merkezi haline getirilip sürekli etkinliklerle desteklenip çocuklarımızın, öğretmenlerimizin ve velilerimizin aktif olarak kullanımına açık olacak salonlardır dedi."

           İlçe Kaymakamı Ali Türk, salon açılışında yaptığı konuşmada bu okulda yapılmış böyle güzel ve nezih bir salonda olmaktan çok mutluyum, emeği geçen bütün arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum dedi.”  Kaymakam Ali Türk, Milli Eğitim Müdürü Ali Eyyüpkoca ve beraberindekiler okulda düzenlenen kermes ve sergi beğeniyle gezildi.  Yaşar ÇİÇEK

Tunceli İl Milli Eğitim Müdürlüğü Atatürk Mah. Elazığ Karayolu üzeri - (0 428) 213 24 85 / 86 / 87 / 88

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.