TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Meslek Tanıtım Toplantısı Yapıldı

              Çalışma ve İş Kurumu Tunceli İl Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü Koordineli Meslek Tanıtım Günleri adı altında Lise 11 ve 12. sınıf öğrencilerine bilgilendirmelerde bulundu.    
Meslek Tanıtım Toplantısı Yapıldı

             İl Kültür Müdürlüğü Salonunda düzenlenen meslek tanıtım toplantısında Tunceli Üniversitesi Öğretim Üyelerinden Yardımcı Doçent Doktor Servet Gün, Yrd. Doç. Dr. Sabit Menteşe, Yrd. Doç. Dr. Bayram Güneş, Yrd. Doç. Sezai Şener, İnşaat Mühendisi Elvan Demir, Avukat Kenan Çetin, Elektrik-Elektronik Mühendisi Murat Demirel, Diş Hekimi Erdem Can, Mimar Gökhan Güç, Hemşire Serap Kahraman tarafından bilgilendirmeler yapıldı.

        Çalışma ve İş-Kurumu Tunceli İl Müdürü Özdemir Aktaş, İl Kültür Müdürlüğünde düzenledikleri öğrencilere yönelik meslek tanıtım toplantısında, amaçlarının doğru meslek seçimine yöneltmek olduğunu söyledi ve insanların yaşamında doğru meslek seçmenin önemine vurgu yaptı. Aktaş, İŞ-KUR ve Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle Lise 11 ve 12 sınıflara meslek seçiminde yardımcı olmak amacıyla “Meslek Tanıtım Günleri” düzenlendiklerini söyledi.

          “Bu etkinliğin amacı, yanlış meslek seçiminin bireylere ve topluma olumsuz etkisini azaltmak. Kurumun faaliyetlerinin gençler tarafından bilinirliğini artırmak. Meslek danışmanlık hizmetlerine yeni bir yaklaşım getirilmesi amaçlanmaktadır. İşsizliğin azaltılması, işsizlerin mesleki yönden gelişmesini sağlayan İş-Kur aynı zamanda iş ve meslek danışmanlığı hizmeti vermektedir. Bu kapsamda ilimizde ilk defa meslek tanıtım etkinliği düzenliyoruz. Meslek seçimi aşamasında olan siz değerli öğrencilerimize bir nebzede olsa katkıda bulunmak istiyoruz. Bu konuda bize destek olan Sayın Valimize,  Vali Yardımcısı Serdar Arslantaş’a,  İl Milli Eğitim Müdürümüze, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğümüze, üniversitemize diğer kamu kurum ve kuruluşlarımıza teşekkür ediyorum. Etkinliğin başarılı geçmesini diliyorum.” diyen İş-Kur Müdürünün ardından söz alan Vali Yardımcısı Serdar Arslantaş ise “Ülkenin en büyük sorunlarından biri işsizlik.  İşsiz insan verimli olamaz, mutsuz olur ve hayatı kendine zindan eder. Geleceğinizde mutlu olmak için, güzel bir aile hayatı için, sağlıklı kararlar vermek zorundasınız.” ifadelerini kullandı. Toplantı, çeşitli mesleklerde çalışanların bilgilendirmeleri ve öğrencileri meslek seçerken tercih konusunda uyarılarıyla devam etti.

 

          Meslek Tanıtım Toplantısına, Vali Yardımcısı Serdar Arslantaş, İl Milli Eğitim Müdürü Ali Eyyüpkoca, İş-Kur Müdür Yardımcısı Ali İhsan Arslan, kurum amirleri, kurum çalışanları, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Yaşar ÇİÇEK

Tunceli İl Milli Eğitim Müdürlüğü Atatürk Mah. Elazığ Karayolu üzeri - (0 428) 213 24 85 / 86 / 87 / 88

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.