TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mesleki Ve Teknik Anadolu Lise Müdürleriyle YGS Sınav Sonuçları Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Merkezde bulunan Mesleki ve Teknik Anadolu Lise Müdürleriyle YGS 2013-YGS 2014 sınav sonuçları ile ilgili bilgilendirme toplantısı yapıldı.
Mesleki Ve Teknik Anadolu Lise Müdürleriyle YGS Sınav Sonuçları Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Milli Eğitim Müdürlüğü Toplantı Salonunda Milli Eğitim Müdürü Ali Eyyüpkoca başkanlığında Şube Müdürleri Metin Batur, Vahap Doğan Tunceli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Erkan Şimşek, Namık Kemal Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Müdürü Hıdır Güleç, Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Selahattin Gök, Halide Edip Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Saadet Erdinç, İsmet İnönü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Bahri Baykara’nın katılımıyla gerçekleşti.

Meslek Liselerinin öğrencilerin iş hayatına atılmaları konusunda meslek liselerinin önemi üzerinde duruldu. 2014 yılında genel liselerimiz YGS sınavlarında önemli bir sıçrama yaptığını bu başarının meslek liselerinde olması gerektiğini belirten Milli Eğitim Müdürü Ali Eyyüpkoca, ilimizde tecrübeli idareci ve öğretmenlerin olduğunu öğretmen sirkülasyonun olmadığını, derslik başına düşen öğrenci sayısının Türkiye ortalamasına göre iyi olduğunu belirtti.

Milli Eğitim Müdürü Ali Eyyüpkoca, meslek liselerin fiziki şartlarının düzeltilmesi ile ilgili çalışmaların devam ettiği bu yıl fiziki anlamda okullarda önemli çalışmalar yapıldığını söyleyen Eyyüpkoca, YGS sınav sonuçlarının ders ortalamalarının analizleri yapılarak öğrenci başarılarının ortalaması ile ilgili yetiştirici ve hazırlayıcı kursların bütün okullarda açılmasının önemini belirtti. Görüş alışverişin ardından toplantı sona erdi. Yaşar ÇİÇEK

Tunceli İl Milli Eğitim Müdürlüğü Atatürk Mah. Elazığ Karayolu üzeri - (0 428) 213 24 85 / 86 / 87 / 88

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.