TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE’den AB Proje Sunumu

Erasmus+2014-2020 yeni dönemiyle ilgili İlimiz Merkezdeki tüm okul müdürleri İngilizce öğretmenleri ve AB Projelerine destek verebilecek öğretmenlere yönelik eğitim toplantısı yapıldı.
Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE’den AB Proje Sunumu

Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü Salonunda yapılan Erasmus+2014-2020 yeni dönemiyle ilgili yapılan toplantıya; İl Milli Eğitim Müdürü Ali Eyyüpkoca, Şube Müdürü Ercüment Mahmat, İl merkezinde bulunan okul idarecileri, İngilizce Öğretmenleri ve ARGE birimi katıldı.

Toplantıda sunum yapan Milli Eğitim Müdürlüğü  AR-GE birimi personeli Ulusal Ajans Projeleri kapsamında Ana Eylem 2(KA2) Stratejik Okul ortaklıkları anlatılarak ve ilimiz öğrencilerinin Erasmus+ hakkında bilgi edinilmesi sağlanmıştır. Erasmus+KA2 nedir, nasıl uygulanır, proje yaparken nelere dikkat edilmelidir vurgusu yapılarak idareci ve öğretmenlerden gelen sorulara yanıt verildi.

Toplantı sonunda bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Ali Eyyüpkoca, Avrupa Birliği başta olmak üzere diğer ülkeler ve uluslararası kuruluşlarla, eğitim ve gençlik alanında finansal destek, öğrenme ve hareketlilik fırsatları sağlayan programların yürütülmesi ve yenilerinin hayata geçirilmesi eğitim-öğretim faaliyetleri açısından son derece olduğuna değindi.

Eyyüpkoca, “biz müdürlük olarak bu projelerin öğrencilere, öğretmenlere ve idarecilere çok şey katacağını düşünmekteyiz. Bu projeleri önemsiyorum ve bu yıl proje programlarına katılımın olması konusunda sizlerden gerekli çalışmaları yapmanızı temenni ediyorum.” Bu süreçte AR-GE Birimi Proje Ekibi sizlere her türlü teknik yardımı ve desteği sağlayacaktır. “Gelin bu yıl Avrupa’nın kapıları Tunceli için açılsın diye çağırıda bulunan Milli Eğitim Müdürü Ali Eyyüpkoca, başta öğrencilerimiz olmak üzere dünyanın başka ülkelerinde eğitim-öğretim faaliyetleri nasıl yürütülüyor görelim, öğrenelim, kendimiz yeni ufuklar açalım dedi.” Yaşar ÇİÇEK

 

 

Tunceli İl Milli Eğitim Müdürlüğü Atatürk Mah. Elazığ Karayolu üzeri - (0 428) 213 24 85 / 86 / 87 / 88

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.