TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürlüğü İle Tunceli Üniversitesi Arasında Sosyal ve Kültürel İşbirliği Protokolü İmzalandı.

           Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliği ve Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü’nün 11/01/2016 tarih ve 840375661/200/323486 sayılı yazılarına istinaden İl Milli Eğitim Müdürlüğü İle Tunceli Üniversitesi arasında Sosyal ve Kültürel İşbirliği Protokolü imzalandı.        
Milli Eğitim Müdürlüğü İle Tunceli Üniversitesi Arasında Sosyal ve Kültürel İşbirliği Protokolü İmzalandı.

         Tunceli Üniversitesi Rektörü  Prof. Dr. Ubeyde İpek’in makamında İl Milli Eğitim Müdür Vekili Mehmet Arslan ile protokol imzalandı Bu protokolün amacı  Tunceli Üniversitesi Rektörlüğü ile Tunceli  İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında sosyal ve kültürel işbirliğini gerçekleştirmektir.

 

             Protokolde yapılması gereken maddeler aşağıda belirtilmiştir.

a)Lise öğrencilerinin Üniversite’nin akademik ve araştırma birimlerini ziyaret etmesine ve birimlerde bulunan laboratuarların kullanılmasına Üniversite tarafından uygun görülen şartlarda imkân tanınacaktır.

b)Lise öğrencileri ve öğretmenleri, Üniversite kütüphanesinden kitapları yerinde inceleyerek kütüphaneden yararlanabilecektir.

c) Lise öğrencilerinin, Üniversite’nin düzenleyeceği bilim, spor ve kültürel etkinliklere katılmasına ve uygun görülen etkinliklerde Üniversite’den Lise’ye konuşmacıların gelmesine imkân sağlanacaktır.

d) Üniversite ve Lise tarafından ulusal veya uluslararası kaynaklardan finanse edilmek üzere ortak proje önerileri hazırlanması, yürütülmesi, uluslararası programlara birlikte proje sunulması hususlarında taraflarca uygun görülen çerçeve ve kapsamda iş birliği yapabilecektir.

e) Üniversite bünyesinde yer alan spor komplekslerinden Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı liselerdeki öğrencilerin yararlanmaları sağlanacaktır. Lise 11 ve 12 sınıf öğrencilerinin üniversitenin bölümlerini tanıtımı amacıyla lise rehberlik hizmetleri tarafından üniversiteye çeşitli geziler yapılması, üniversiteden uzman kişiler tarafından liselerde tanıtıcı rehberlik hizmeti çalışması yapılması.

f) Milli Eğitim Müdürlüğünün organize ettiği bayram, belirli gün ve haftalar ve gün kutlamaları için Tunceli Üniversitesinin bölüm öğrencilerinden, öğrenci gruplarlarından ve kulüplerinin katılımın sağlanması için davet edileceklerdir.

        Milli Eğitim Müdür Vekili Mehmet Arslan eğitime verdiği desteklerinden dolayı Tunceli Üniversitesi Rektörü Sayın, Prof. Dr. Ubeyde İpek’e teşekkür ederek protokolün hayırlı olması  temennilerinde bulundu. Yaşar ÇİÇEK

Tunceli İl Milli Eğitim Müdürlüğü Atatürk Mah. Elazığ Karayolu üzeri - (0 428) 213 24 85 / 86 / 87 / 88

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.