TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürü Ali Eyyüpkoca Ovacık İlçe Okullarını Ziyarete Etti

Milli Eğitim Müdürü, Ali Eyyüpkoca il ve ilçe pansiyon ve okulları ziyarete devam ederken bu günde Ovacık İlçesinde incelemelerde bulundu. 
Milli Eğitim Müdürü Ali Eyyüpkoca Ovacık İlçe Okullarını Ziyarete Etti

 

          Milli Eğitim Müdürü, Ali Eyyüpkoca il ve ilçe pansiyon ve okulları ziyarete devam ederken bu günde Ovacık İlçesinde incelemelerde bulundu.

Tunceli Milli Eğitim Müdürü Ali Eyyüpkoca, Şube Müdürleri Vahap Doğan, Metin Batur ve Satım Kaya ile birlikte sabah saat 06:00’da Ovacık Yeşil Yazı Hoca Ahmet Yesevi Pansiyon ve okulunu ziyaret ederek öğrencilerle sabah kahvaltısında bir araya geldiler.

       Pansiyonunda incelemelerde bulunan Milli Eğitim Müdürü Ali Eyyüpkoca,  pansiyon bölümlerini incelerken,  yemekhane ve gıda killerinde gıdaların kullanım tarihlerini inceledi.  Pansiyonda yaptığı incelemenin akabinde okul kısmına geçerek idarecilerden okulla ilgili bilgi aldıktan sonra, öğretmenlerle toplantı yaptı.  Okulda yapılan toplantıya İlçe Milli Eğitim Müdürü Taylan Çakmak okul idareci ve öğretmenleri katıldı. Eyyüpkoca, toplantıda yaptığı konuşmasında öğretmen, yönetici ve personelin işbirliği ile bir kurum kültürünün oluşturabileceği, başarının da böyle ortamda oluşacağını belirtti. TEOG sınavlarında öğrencilerimizin başarı ortalaması bizi çok memnun etmemiştir diyerek okul idaresi ve öğretmenlerin sorunlarını dinledi.

        İlçe ziyaretinde İlçe Kaymakamı Abdullah Seçkin Koçak’ı makamında ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürü Ali Eyyüpkoca ve beraberinde İlçe Milli Eğitim Müdürü Taylan Çakmak, Milli Eğitim Şube Müdürleri Vahap Doğan, Metin Batur ve Satım Kaya bir süre sohbet ederken ilçenin eğitim durumu ve öğretmen ihtiyacını dile getirdi. Kaymakam Koçak, İl Milli Eğitim Müdürünün ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

        Şehit Cumhuriyet Başsavcısı Murat Uzun Ortaokulunda sınıfa girerek öğrenciler ile sohbet ederken okumanın önemine değinerek öğrencilere hedefinizi belirleyin ki başarıyı yakalayasınız hedef belirlemeden başarı yakalanmaz diye nasihatlerde bulunan Eyyüpkoca, ve beraberindekiler daha sonra Mareşal Fevzi Çakmak Çok Programlı Lisede öğretmenlerle bir araya geldi. Okul idaresi ve öğretmenlerle yapılan toplantıda, öğretmenlerle tek tek tanışıp sorunlarını dinleyen Eyyüpkoca “değerli meslektaşlarım ben okulu denetleme için gelmedim sizi ziyaret etmek, beraber çay içip sohbet etmek için tüm ekibimizle burada bulunuyoruz dedi. Biz bu ilin eğitim çıtasını yükseltmek için burada sizlerin sıkıntılarını ve önerilerini almak üzere gelmiş bulunmaktayız taşın altına hep birlikte elimizi koyarak var olan sıkıntıları ancak böyle çözeriz. Eğitim sadece akademik bir başarı olarak sağlanamaz ancak kendi yeteneklerimizi ortaya koymadan akademik başarıyı yakalayamayız diye belirtti. Başarı bireysel olmaz başarı kolektif çalışma ile ortaya koyulur. Daha aydınlık bir Türkiye istiyorsak her birey kendi üzerine düşen sorumluluğu düşünürse o zaman sorun çözülür ve düzgün bir gelecek yakalarız diye belirten Eyyüpkoca, bu ilin çocukları için ne gerekiyorsa onu yapmaya çalışacağım” dedi. Milli Eğitim Müdürü Ali Eyyüpkoca, ve beraberindekiler ilçe ziyaretini tamamladıktan sonra Tunceli’ye geri döndü.Yaşar ÇİÇEK

Tunceli İl Milli Eğitim Müdürlüğü Atatürk Mah. Elazığ Karayolu üzeri - (0 428) 213 24 85 / 86 / 87 / 88

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.