TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Motivasyon Gezisi Kapsamında Üçüncü Öğrenci Kafilesi Yola Çıktı

         Tunceli Merkez ve 7 İlçemizdeki Lise Son (12. Sınıf) 600 öğrencimiz Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel, tarafından moral-motivasyon amacıyla uçakla, İstanbul ve İzmir`e, üniversiteleri gezmeye gönderildi
Motivasyon Gezisi Kapsamında Üçüncü Öğrenci Kafilesi Yola Çıktı

Lise son sınıfta okuyan öğrencilerimize moral ve motivasyon açısından destek vermek, gezerken öğrenmelerini sağlamak ve üniversiteleri tanımak amacıyla, Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel tarafından organize edilen gezi kapsamında üçüncü öğrenci kafilesi bugün Tunceli`den yola çıktı.

Bugün uçakla İstanbul`a gönderilen 87 öğrencimiz, gezi kapsamında üç gün süre ile İstanbul`daki çeşitli üniversiteleri ziyaret edecekler. Öğrencilerimize İlimiz Vali Yardımcısı Selçuk Yosunkaya ile 3 öğretmenimiz eşlik edecekler.         

27.11.2017 Pazartesi günü Valilik bahçesinde öğrencilerimiz için yapılan uğurlama törenine, Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel, Vali Yardımcısı Akın Zor, İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Aslanoğlu, basın mensupları ile öğrenci velileri katıldı.

Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel öğrencileri uğurlarken yaptığı konuşmada:

“ Birazdan sizi yolcu edeceğiz. Elazığ’a kadar karayolu, oradan uçağa bineceksiniz. İnşallah sağ salim İstanbul’a gideceksiniz. Sabah erken saatlerde ikinci kafilemizi İzmir’e yolcu ettik. Bu üçüncü kafilemiz. Toplamda 600 öğrenci gönderiyoruz. İstanbul’da hem boğaz turu yapacaksınız,  hem de üniversiteleri gezeceksiniz. Bu akşam orada Dürümcü Emre’ye gideceksiniz, Gaziantep sofrasından tadacaksınız. Selamlarımı söyleyin. Kendisi Gazianteplidir.  Bu geziler sizler için moral ve motivasyon olsun istiyoruz. Bizim de sizlerden isteğimiz, üniversite sınavlarında başarılı olmanız, inşallah herkes şöyle gönlünden geçen üniversiteyi kazanır.  Ailesine, memleketine, bu güzel insanlara güzel şeyler yapar. Söz vermiştik sizlere yerine getiriyoruz. Haydi, bakalım yolunuz açık olsun” dedi.

Uğurlamaya katılan öğrenci velileri Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel’e eğitime verdiği katkılardan dolayı teşekkür ettiler. Hatıra fotoğrafları çekildikten sonra öğrenciler Elazığ Hava Limanı´na uğurlandı. Yaşar ÇİÇEK

28-11-201728-11-201728-11-201728-11-201728-11-2017

Tunceli İl Milli Eğitim Müdürlüğü Atatürk Mah. Elazığ Karayolu üzeri - (0 428) 213 24 85 / 86 / 87 / 88

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.