TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Munzur Ortaokulunda Bisiklet Teslim Töreni Yapıldı

Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı kapsamında; fiziksel aktivitenin desteklenmesi ve fiziksel olarak aktif nüfus oranının arttırılması amacıyla Türkiye Halk Sağlığı Kurumu tarafından Tunceli Halk Sağlığına gönderilen 50 adet bisiklet Munzur Ortaokuluna verilmek üzere İl Milli Eğitim Müdürü Ali Eyyüpkoca ile Halk Sağlığı Müdürü Dr. Musa Şahin arasında protokol imzalandı.
Munzur Ortaokulunda Bisiklet Teslim Töreni Yapıldı

            Fiziksel hareketsizlik; pek çok hastalık için önemli bir risk olmakla birlikte, tüm dünyada ölüm nedenleri arasında 4. sırada yer almaktadır. Bu nedenle DSÖ tarafından belirlenen küresel hedefler arasında ülkelerin 2025 yılına kadar fiziksel olarak hareketsiz nüfus oranının %10 azaltmaları beklenmektedir.

           Koruyucu sağlık hizmetleri kapsamında, sağlık otoriteler ile iş birliği yapacak ilgili tüm kuruluşlar tarafından, toplumun her kesimine ulaşılması, örgün ve yaygın eğitim çalışmalarının hızla yaşama geçirilmesi; birey, aile ve toplumun yeterli ve dengeli beslenme, fiziksel aktivite konularında bilgilendirilmesi gerekmektedir.

           Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı kapsamında; fiziksel aktivitenin desteklenmesi ve fiziksel olarak aktif nüfus oranının arttırılması amacıyla geliştirilen Fiziksel Aktiviteyi Teşvik Projesi 2014-2017 doğrultusunda, okullarda seçmeli spor fiziki etkinliği dersi alan öğrencilerin bu konuda desteklenmek üzere Sağlık Bakanlığı, Türkiye Halk Sağlığı Kurumu tarafından Tunceli Halk Sağlığına gönderilen 50 adet bisiklet Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı Munzur Ortaokulunda düzenlenen törenle Vali Vekili Olgun Öner tarafından öğrencilere teslim edildi.

           Teslim törenine; Tunceli Vali Vekili Olgun Öner, Vali Yardımcısı Serdar Arslantaş, İl Milli Eğitim Müdürü Ali Eyyüpkoca, Tunceli Halk Sağlığı Müdürü Dr. Musa Şahin, Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticileri, okul idaresi, öğretmen ve öğrencileri katıldı. Yaşar ÇİÇEK

Tunceli İl Milli Eğitim Müdürlüğü Atatürk Mah. Elazığ Karayolu üzeri - (0 428) 213 24 85 / 86 / 87 / 88

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.