TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Munzur Ortaokulunda güçlendirme çalışması

    Munzur Ortaokulu’nda yapılan deprem performansı sonucunda "eğitime elverişsiz" raporu verilen Munzur Ortaokulu binasında güçlendirme çalışmalarına başlandı.
Munzur Ortaokulunda güçlendirme çalışması

          İl Milli Eğitim Müdürü Ali Eyyüpkoca ile Eğitim öğretimden sorumlu Şube Müdürü Metin Batur, fiziki güçlendirme çalışmasının başladığı 21 derslikli Munzur Ortaokulu binasında incelemelerde bulunarak yüklenici firmanın yetkililerinden çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

         Milli Eğitim Müdürü Eyyüpkoca, maliyeti 730.420.00. bin lira olan çalışmaların 3 ay içinde tamamlanması bekleniyor, Tunceli Üniversitesi eski Kampüsünde eğitime devam edecek herhangi bir aksilik olmazsa bu okulun öğrencilerinin Kasım ayında burada eğitime devam edeceklerini kaydetti.

          Güçlendirme çalışmaları başlayan Munzur Ortaokulu yaklaşık 600 öğrencisi Hükümet Konağı yanında bulunan Tunceli Üniversitesi eski Kampüsü’nda devam edecek. Okul Müdürü Zeki Erdoğan, geçici kullanacağımız Tunceli Üniversitesi eski Kampüsü geçici binası okulların açılmasına yetiştirileceğini binanın ihtiyaçlarımızı karşılayacak derslik ve bölümler olduğunu belirten Erdoğan, okulun fiziki şartları, yer ve mekan olarak öğrencilerimizin daha rahat bir ortamda eğitim-öğretimlerine devam ederken çok yararlı olacağını düşünüyorum dedi.

        Milli Eğitim Müdürü Ali Eyyüpkoca geçici binamızın mevcut binayı aratmayacak şekilde düzenleneceğini eğitim-öğretimin başlamasıyla öğrencilerimizin burada eğitim-öğretim faaliyetlerini yürütmesinde velilerimizin bu konuda rahat olmalarını diliyorum. Eyyüpkoca, okul müdürümüzün görüşlerine katılılıyorum böyle yoldan uzak sakin ortamda öğretmenlerimizin daha kaliteli eğitim vereceklerine inanıyorum dedi. Yaşar ÇİÇEK

Tunceli İl Milli Eğitim Müdürlüğü Atatürk Mah. Elazığ Karayolu üzeri - (0 428) 213 24 85 / 86 / 87 / 88

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.