TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mutluluk İçin Merkez Ortaokullara Bisiklet Dağıtıldı.

Hareketsiz yaşam modern toplum için en önemli halk sağlığı problemi durumundadır. Teknolojik gelişmeler yaşamı kolaylaştırsa da uzun vadede hareketsiz bireylerin sayısını arttırmakta ve sağlığı olumsuz etkilemektedir. Fiziksel hareketsizlik; pek çok hastalık için önemli bir risk faktörü olmakla birlikte, tüm dünyada ölüm nedenleri arasında 4. Sırada yer almaktadır. Bu nedenle DSÖ tarafından belirlenen küresel hedefler arasında ülkelerin 2025 yılına kadar fiziksel olarak hareketsiz nüfus oranının %10 azaltmaları beklenmektedir.
Mutluluk İçin Merkez Ortaokullara Bisiklet Dağıtıldı.

Koruyucu sağlık hizmetleri kapsamında, sağlık otoriteleri ve bu otoriteler ile iş birliği yapacak ilgili tüm kuruluşlar tarafından, toplumun her kesimine ulaşılması, örgün ve yaygın eğitim çalışmalarının hızla yaşama geçirilmesi; birey, aile ve toplumun yeterli ve dengeli beslenme,  fiziksel aktivite konularında bilgilendirilmesi gerekmektedir.

“Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı” kapsamında;  fiziksel aktivitenin desteklenmesi ve fiziksel olarak aktif nüfus oranın arttırılması amacıyla geliştirilen “Fiziksel Aktiviteyi Teşvik Projesi” 2014-2017 doğrultusunda, Tunceli İl Milli Eğitim Müdürlüğüne ildeki ortaokul öğrencilerine verilmek üzere Tunceli Halk Sağlığı Müdürlüğünce 100 adet bisiklet törenle teslim edildi. Bisiklet teslim törenine; Tunceli Halk Sağlığı Müdürü Dr. Musa Şahin, İl Milli Eğitim Müdürü Ali Eyyüpkoca, Şube Müdürleri, öğretmenler, öğrencilerin katılımı ile gerçekleşti. Yaşar ÇİÇEK

30-03-201630-03-201630-03-201630-03-2016

Tunceli İl Milli Eğitim Müdürlüğü Atatürk Mah. Elazığ Karayolu üzeri - (0 428) 213 24 85 / 86 / 87 / 88

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.