TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğrenciler 10 Aralık İnsan Hakları Haftası nedeniyle Vali Osman Kaymak’ı ziyaret etti.

10 Aralık İnsan Hakları Haftası nedeniyle düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrenciler Vali Osman Kaymak tarafından ödüllendirildi.
Öğrenciler 10 Aralık İnsan Hakları Haftası nedeniyle Vali Osman Kaymak’ı ziyaret etti.

 

10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü dolayısıyla, okullar arası düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrenciler,  Vali Yardımcısı Hasan Çiçek,  İl Milli Eğitim Müdür Vekili Giyasettin Topuz, Şube Müdürleri Metin Batur, Zeynep Tekinoğlu, Hukuk İşleri Şube Müdürü  Haydar Beyaztaş  ile birlikte Valimiz Osman Kaymak’ı  ziyaret ettiler.

 Öğrencileri ve beraberindekileri makamında kabul ederek bir süre görüşen Vali Osman Kaymak, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek kendilerine teşekkür etti.

 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü dolayısıyla İlimizde okullar arası resim, şiir ve kompozisyon dalında düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilerle bir süre sohbet eden ve çeşitli hediyeler veren Valimiz, öğrencilere başarılar diledi.

“İnsan hakları, bireylerin insan olmaları nedeniyle doğuştan sahip oldukları temel hak ve özgürlükler bütünüdür. 10 Aralık 1948 tarihinde Birleşmiş Milletler Genel Kurulunca kabul edilen İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi, ülkemiz tarafından da 6 Nisan 1949’da onaylandığını” ifade eden Vali  Osman Kaymak, Ülkemizde halkın iradesini eğemen kılmak için bir dizi reformların yapıldığını, özellikle son yıllarda sosyal güvenlik, eğitim, düşünce özgürlüğü alanında yapılan düzenlemelerle insan hak ve özgürlüklerinin önündeki engellerin kaldırıldığını söyledi. Vali Kaymak, devletimiz tarafından atılan her adımın vatandaşlarımıza gösterilen saygı ve önemin göstergesi olduğunu belirterek, bizler hem mazlumların yanında olmalıyız, hem de vatanımızın ve devletimizin kıymetini bilip ülkemizin istikbali için çalışmalıyız" dedi. Yaşar ÇİÇEK

 

13-12-201613-12-201613-12-201613-12-201613-12-2016

 

 

Tunceli İl Milli Eğitim Müdürlüğü Atatürk Mah. Elazığ Karayolu üzeri - (0 428) 213 24 85 / 86 / 87 / 88

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.