TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Öğrenciler Ab’yi Öğreniyor Projesi” Seminer Çalışması

Türkiye Cumhuriyeti ile Avrupa Birliği’nin mali işbirliği kapsamında 2011 yılı IPA-I programından finanse edilen ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın faydalanıcısı olduğu, kısa adı ile “Öğrenciler AB’yi Öğreniyor Projesi” 25 Aralık 2014 tarihinde Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü sorumluluğunda uygulanmaya başlanmıştır.
“Öğrenciler Ab’yi Öğreniyor Projesi”  Seminer Çalışması

İki yıl süren projenin hedefi, toplumun AB’nin değerleri, politikaları ve temel haklara yönelik uygulamaları konusunda yüksek düzeyde bilgi sahibi olmasını sağlamak olmuştur.

Proje, özellikle ortaokul ve lise öğrencilerinin AB konusundaki farkındalıklarını etkin eğitsel tedbirler yolu ile artırmayı amaçlamıştır. Bu amaçla AB konusundaki bilgi düzeylerini ölçmek üzere ortaokul ve lise öğrencilerine anket uygulanmaları,Bilgilendirme materyalleri,

Resim, slogan, kısa öykü ve bilgi yarışmaları, Kapasite geliştirme eğitimlerinin verilmesi gibi faaliyetler düzenlenmiştir.

Projenin kapanış faaliyetleri kapsamında, Proje İl Temsilcisi Ogün Doğan Durğun tarafından ilimizde görev yapan 100 öğretmene Dersim Anadolu Lisesi Konferans Salonunda 1 günlük bir seminer düzenlenmiştir.

 

30-12-2016

 

 

 

 

 

Tunceli İl Milli Eğitim Müdürlüğü Atatürk Mah. Elazığ Karayolu üzeri - (0 428) 213 24 85 / 86 / 87 / 88

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.