TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğrenciler AB’yi Öğreniyor Yarışmalarının Ödülleri Verildi

Milli Eğitim Bakanlığı’nın yürüttüğü Öğrenciler AB’yi Öğreniyor Projesi kapsamında düzenlenen resim, slogan, kısa öykü ve bilgi yarışmalarının ödülleri Ankara’da verildi. 
Öğrenciler AB’yi Öğreniyor Yarışmalarının Ödülleri Verildi

26 Mayıs Perşembe günü, Ankara MEB Şura Salonu’nda yapılan ödül törenine Türkiye’nin dört bir yanından orta öğretim öğrencileri, öğretmenleri, okul müdürleri, il müdürleri ve Milli Eğitim Bakanlığı personeli katıldı. Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem ve bakanlık üst düzey yöneticilerinin yanı sıra, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Başkan Yardımcısı Béla Szombati’nin de katıldığı törende Avrupa Birliği Bakanlığı, Merkezi Finans İhale Birimi temsilcileri de yer aldı. Tören, resim, slogan ve kısa öykü kategorilerinde dereceye giren çalışmaların yer aldığı serginin açılışı ile sona erdi. 

Sunuculuğunu Tolga Gariboğlu’nun yaptığı Öğrenciler AB’yi Öğreniyor Projesi Ödül Töreni’nin açılış konuşmasını ev sahibi olarak MEB AB ve Dış İlişkiler Genel Müdürü Funda Kocabıyık yaptı. Bilgi yarışması finaline katılan öğrencilerin bilgi birikimleriyle kendilerine hayran bıraktığını belirten Kocabıyık, “Bu sene projemiz kapsamında gerçekleştirilen resim, slogan ve kısa öykü yarışmalarına büyük ilgi vardı. Birincileri belirlemek için oluşturulan jürimiz, eserleri seçerken çok zorlandı. Eserlerin hepsi bizler için gerçekten çok kıymetli, bu heyecanınız bizleri daha iyi işler yapmaya teşvik ediyor” dedi.

Törene katılan Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem Türkiye´de AB değerlerinin kabul edilmiş olduğunu vurgulayarak, bu değerlerin başında eğitimin geldiğini belirtti. “Eğitimde iyi bir noktaya geldiğimizde, insan haklarında, sağlıkta, hukukta da çok daha iyi bir yere gelir ve birbirimizi anlayabiliriz” diye konuştu. 

Törene, ilimizden Resim, Slogan ve Kısa Öykü dallarında birinci olan öğrencilerimiz Elif Sude Taşdelen, Müslüm Akyol, Irmak Kara, danışman öğretmenleri ve Proje il temsilcisi Ogün Doğan katıldı. (Resim kategorisinden yarışmaya katılan Elif Sude Taşdelen’in eseri Türkiye’de ilk 10’da yerini almıştır.) Tören esnasında oldukça eğlenceli anlar yaşayan öğrencilerimiz madalyalarını geçen yıl dereceye giren arkadaşlarından aldılar. Dereceye giren tüm öğrencilerimizin ödülleri önümüzdeki günlerde İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzce yapılacak olan törenle dağıtılacaktır.

06-06-201606-06-201606-06-201606-06-201606-06-201606-06-201606-06-201606-06-2016

Tunceli İl Milli Eğitim Müdürlüğü Atatürk Mah. Elazığ Karayolu üzeri - (0 428) 213 24 85 / 86 / 87 / 88

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.