TUNCELİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul Müdürleri İş Sağlığı Ve Güvenliği Konusunda Bilgilendirildi

Tunceli İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Cumhuriyet Ortaokulu Çok Amaçlı Salonunda yapılan İş Sağlığı ve Güvenliği bilgilendirme toplantısına Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Arslan, İş Güvenliği Uzmanı Taner Aydın merkezde bulunan oku/kurum müdürleri katıldılar.
Okul Müdürleri İş Sağlığı Ve Güvenliği Konusunda Bilgilendirildi

            Cumhuriyet Ortaokulu toplantı salonunda gerçekleştirilen İş Sağlığı Güvenliği ve eğitimi İş Güvenliği Uzmanı Taner Aydın tarafından verildi. Gerçekleştirilen eğitim kapsamında okul müdürlerine İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununa Göre Okul/Kurumlarda yapılması ile ilgili bilgiler verildi.

 

         6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununa ve bağlı yönetmelikler çerçevesinde okullarda yapılması gerekenler hakkında bilgi verildi. Okul/kurumlarda İş Sağlığı ve Güvenliği Kurulu oluşturulacak Risk değerlendirme analizleri yapılacak ve Acil durum eylem planı ve tahliye planları hazırlanacak kurul üyelerinin nasıl oluşturulacağı ve Risk değerlendirme ekiplerinin kurlardan oluşturulacağını belirten Aydın, ayrıca okullarda yaşanan kazalar hakkında bilgilendirme yapılmış olup, nasıl önlem alınması gerektiği ve var olan tehlikelerin nasıl giderileceği ile ilgili açıklamalarda bulundu. İş Sağlığı ve Uzmanı Taner Aydın, İş Sağlığı ve Güvenliği konusunda farkındalık yaratmak gerektiği ve bununla ilgili idari para cezaları hakkında bilgi paylaşımında bulundu. Yaşar ÇİÇEK

14-01-201614-01-201614-01-201614-01-2016

Tunceli İl Milli Eğitim Müdürlüğü Atatürk Mah. Elazığ Karayolu üzeri - (0 428) 213 24 85 / 86 / 87 / 88

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.